Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na czas mundialu Straż Graniczna otrzyma pomoc od europejskiej agencji Frontex

Fot. W-M OSG

Przed mundialem w Rosji 19 funkcjonariuszy delegowanych przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex odbyło trzydniową odprawę szkoleniową w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Bułgarii, Szwajcarii, Norwegii i Grecji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej będą odprawiać kibiców udających się na piłkarskie mistrzostwa świata. Będą pełnili służbę na drogowych przejściach granicznych w Grzechotkach, Gronowie i Bezledach. Wśród nich są specjaliści z zakresu kontroli dokumentów, skradzionych pojazdów i przestępczości transgranicznej.

Frontex szacuje, że pociągami, autobusami, czy samochodami polsko-rosyjskie przejście przekraczać będą tysiące kibiców. W czerwcu w Kaliningradzie zaplanowano cztery mecze – 16 czerwca Chorwacja – Nigeria, 22 czerwca Serbia – Szwajcaria, 25 czerwca Hiszpania – Maroko i 28 czerwca Anglia – Belgia.

Podobne wsparcie unijna agencja do spraw granic oferowała także między innymi podczas mistrzostw Europy w 2012 i 2016 roku.

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mundial, straż graniczna, przejście graniczne, odprawy
W Olsztynie powstanie strefa kibica. Jej losy ważyły się do ostatniej chwili

Olsztyn znalazł partnera, który będzie partycypować w kosztach. Kibice będą mieć swoje strefy także w innych miastach regionu. Strefa kibica stanie w amfiteatrze na Starym Mieście...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV