Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na drogach pojawiły się nowe znaki. Co oznaczają?

Fot. pixabay

Przepisy dotyczące nowych znaków informujących o odcinkowym pomiarze prędkości weszły dziś w życie. Zdaniem resortu infrastruktury bardziej czytelne oznakowanie ma pomóc rozróżnić znaki odcinkowego pomiaru prędkości od punktowego.

Jak informuje resort infrastruktury, nowy znak D-51a „automatyczna kontrola średniej prędkości” będzie wskazywał fragment drogi objęty odcinkowym pomiarem prędkości, natomiast znak D-51b „koniec automatycznej kontroli średniej prędkości” – koniec tego odcinka.

Wskazano, że obecnie znak D-51 „automatyczna kontrola prędkości” stosowany jest zarówno dla punktowego pomiaru prędkości, jak też dla pomiaru odcinkowego. Jak wyjaśnia ministerstwo, oznakowanie pomiaru odcinkowego następuje przez umieszczenie tabliczki T-1a pod znakiem D-51, na której podawana jest długość odcinka pomiarowego, co nie stanowi wystarczającej informacji o pomiarze prędkości na drodze. Stąd potrzeba bardziej precyzyjnego poinformowania kierujących o odmiennym niż zazwyczaj sposobie wykonywania pomiaru.

 

Autor: Ł. Pawłowski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ministerstwo infrastruktury, znaki drogowe
Niszczą znaki drogowe, elewacje budynków i zieleń. Elbląg szacuje straty po atakach miejskich wandali

Na ponad 40 tysięcy złotych szacuje ubiegłoroczne straty Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. W większości to skutek działalności wandali, w mniejszej - efekty kolizji drogowych. Naprawy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV