Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na kłopoty z autem… Straż Miejska!

fot. Artur Szyk

Ich praca z reguły kojarzy się z wystawianiem mandatów za złe parkowanie. Jednak od kilku dni strażnicy miejscy z Giżycka mają nową rolę – bezpłatnie pomagają mieszkańcom uruchamiać auta.

Przy mroźnej zimie akumulatory w samochodach często odmawiają posłuszeństwa. Wtedy najczęściej dzwonimy do rodziny lub kolegów, albo prosimy o pomoc przechodniów. Mieszkańcy Giżycka mogą natomiast zadzwonić do straży miejskiej i poprosić o pomoc przy odpaleniu samochodu. Strażnicy, jeśli tylko samochód nie brał udziału w interwencji, oferują w tym roku bezpłatną pomoc.

– Jeśli nasz patrol nie jest zajęty żadną interwencją, zawsze możemy podjechać i pomóc. Mamy świeży akumulator, a uruchomienie auta trwa klika minut – wyjaśnia komendant Maciej Ambroziak.

Dla tych, którym zdarzy się odpalić auto na tzw. kable przypominamy, że pod żadnym pozorem nie możemy go od razu zgasić. Warto pokonać samochodem 10-15 kilometrów, żeby akumulator się podładował. Musimy przy tym uważać, żeby silnik nie zgasł, bo znów może pojawić się problem z jego uruchomieniem. Nie można również pozostawić samochodu, który ma odpalony silnik w terenie zabudowanym, bo możemy dostać mandat.

(mzbro/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, straż miejska, ambroziak, akumulator
Turystyczne inwestycje w Twierdzy Boyen

Zakończył się remont muru Carnota w XIX-wiecznej Twierdzy Boyen w Giżycku na Mazurach. Lokalny samorząd, który jest właścicielem zabytkowych fortyfikacji, w przyszłym roku zamierza odnowić  tzw....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV