Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na koncert do Fromborka. W bazylice ponownie zabrzmią organy

Katedra we Fromborku

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja we Fromborku

We Fromborku trwa 53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Koncerty odbywają się we wnętrzu bazyliki archikatedralnej słynącym z doskonałej akustyki i zabytkowych organów, których prospekt pochodzi z XVII w.

W niedzielę zagra młody organista i pianista z Czech – Josef Kratochvil. Zaczął grać na pianinie w wieku 5 lat. Studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie kształci się w klasie mistrzowskiej Hochschule r Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy w Lipsku w Niemczech.

W lutym 2017 roku zdobył główną nagrodę na międzynarodowym konkursie organowym Vox Polonia Petropolitana w Sankt Petersburgu w Rosji. W październiku 2018 roku zajął trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie organowym Petr Eben w Czechach.

Josef Kratochvil koncertuje w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Rosji. W programie koncertu m.in. utwory Bacha, Liszta, Regera. Początek o godz. 15.00.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert
Enej, Czerwony Tulipan, Andrzej Grabowski. Sprawdź, kto jeszcze wystąpi podczas Dni Olsztyna

Od piątku do niedzieli potrwają Dni Olsztyna, w ramach których jubileusz 35-lecia twórczości obchodził będzie zespół Czerwony Tulipan. Drugi ze znanych w kraju olsztyńskich zespołów, Enej,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV