Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na młodych internautów czyha wiele niebezpieczeństw

Przesyłanie nagich zdjęć, obnażanie się przed kamerą i uwodzenie przez dorosłych – to problemy, z którymi spotykają się najmłodsi użytkownicy Internetu.

O ich skutecznym diagnozowaniu i rozwiązywaniu dyskutują w Olsztynie nauczyciele i rodzice uczniów. Mają się dowiedzieć do czego młodzi ludzie mogą mieć dostęp w sieci i jakie treści sami publikują. Specjaliści wyróżniają nawet konkretne pojęcia dotyczące poszczególnych zachowań.

 – Nowymi pojęciami są growing czyli uwodzenie nieletnich, czy sexting – wyjaśnia Wojciech Ronatowicz z Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie.

00:00 / 00:00

– Skala problemu jest bardzo duża – przekonuje Jerzy Nowak z Fundacji Odkrywców Innowacji.

00:00 / 00:00

– Gimnazjalistki, a nawet uczennice szkół podstawowych coraz częściej publikują swoje obnażone zdjęcia – zwraca uwagę nauczycielka z Postomina, w województwie zachodniopomorskim, Elżbieta Rudzka.

00:00 / 00:00

Konferencja ma pomóc nauczycielom w uświadamianiu uczniom, jakich treści nie powinno się publikować w Internecie – dodała.

00:00 / 00:00

Przykładów niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą internet jest więcej. W sierpniu policjanci zatrzymali w Olsztynie mężczyznę podejrzanego o przestępstwo pedofilskie. Myślał, że w sieci spotka się z 14-latką. Jednak, w umówionym przez Internet miejscu, czekali na niego funkcjonariusze

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sieć, młodzież, internet
Młodzieżowe obrady ONZ w Olsztynie w języku angielskim

Opracowują tematy, debatują, piszą rezolucje i prezentują wyniki swoich dyskusji na forum. W Olsztynie odbywa się konferencja Model Unitet Nations, której organizatorami są licealiści.  To tak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV