Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Niegocinie ratownicy MOPR ratowali żeglarzy, których łódź wywróciła się na wodzie

Karetka wodna. MOPR. Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmii i Mazurach przelotnie  pada, ale nadal jest silny wiatr, który przysparza pracy ratownikom wodnym.

– Dziś (1 lipca) na Niegocinie ratowali żeglarzy, którym wywróciła się łódź. Ratownicy podejmowali z wody dwie osoby – poinformował Mateusz Pawelecz z MOPR w Giżycku.

00:00 / 00:00

W piątek (30 czerwca) do tragedii doszło na jeziorze Bocznym na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Utonęła 35-letnia mieszkanka Warszawy, która z trzema innymi osobami próbowała zepchnąć łódź z mielizny. Łodzią typu houseboat pływała siedmioosobowa załoga, w tym dwóch mężczyzn, dwie kobiety i dwoje dzieci w wieku 11 i 4 lat. Gdy silny podmuch wiatru zepchnął łódź na mieliznę cztery osoby wskoczyły do wody, a kiedy łódź zaczęła odpływać mężczyznom udało się wskoczyć z powrotem na pokład. Jedna z kobiet złapała się rękoma łodzi, a druga została w wodzie. Ratownicy wyciągnęli 35-latkę na brzeg i reanimowali, nie udało się jednak uratować.

– Dziś na Wielkich Jeziorach wieje słabiej, ale mimo wszystko trzeba wiedzieć jak pływać przy takiej pogodzie – dodał ratownik.

00:00 / 00:00

Numer alarmowy nad wodą 601 100 100

 

(WChromy/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, ratownicy, jeziora
Na jeziorze Ukiel w Olsztynie wodniacy ratowali z opresji pasażerów dwóch łódek

Opady deszczu i silne podmuchy wiatru nie odstraszają amatorów korzystania ze sprzętu wodnego. Na jeziorze Ukiel w Olsztynie ratownicy pomagali pasażerom dwóch łódek. Pierwsze zdarzenie dotyczyło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV