Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na przejściu w Bezledach modernizacja i utrudnienia

Rozpoczyna się remont przejścia granicznego w Bezledach. Fot. M. Sieraj

Dziś (3.09.) rozpoczyna się rozbudowa polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach.

Zmiany organizacji ruchu zostaną wprowadzone o godzinie 10.00. Na czas prac będzie mniej pasów odpraw, więc mogą wystąpić utrudnienia – ostrzega rzeczniczka warmińsko-mazurskiej straży granicznej Justyna Szubstarska

00:00 / 00:00

Tu będą się odbywać tymczasowe odprawy. Fot. M. Sieraj

Od dziś można korzystać jedynie z 6, a nie – jak do tej pory – z 11 pasów odpraw w obie strony. Nadal odprawiane będą samochody osobowe, autobusy i ciężarówki. Odprawy przeniesiono na obecny parking dla ciężarówek, gdzie odbywały się wyłącznie odprawy towarowe. Takie zmiany mogą spowodować, że na przekroczenie granicy będzie się czekać dłużej. W ostatnich dniach przez Bezledy przejeżdżało około 5 tysięcy osób na dobę. Prace modernizacyjne mają potrwać cztery miesiące – zapowiada Justyna Szubstarska.

00:00 / 00:00

Na przejściu w Bezledach wprowadzono nową organizację ruchu. Fot. M. Sieraj

Rozbudowa przejścia w Bezledach ma zwiększyć jego przepustowość, w związku z rosnącym małym ruchem granicznym. Od początku roku granicę z obwodem kaliningradzkim przekroczyło ponad 4 miliony osób, z czego milion w ramach MRG.

Tak wyglądają nowe stanowiska odpraw przygotowane na czas modernizacji przejścia z Bezledach. Fot. M. Sieraj

Rozbudowa przejścia granicznego ma kosztować ponad 12 milionów złotych. Zaplanowano budowę szerszej platformy odpraw z nowymi wiatami oraz pawilonami do kontroli dla straży granicznej i celników. Będzie też dodatkowy pas odpraw i elektroniczne tablice informacyjne dla podróżnych. Prace powinny zakończyć się do 8 grudnia. Niedaleko jest jednak przejście w Grzechotkach. Dlatego straż graniczna radzi z niego korzystać. (msier/bsc)

Posłuchaj relacji Mariusza Sieraja:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, MRG, mały ruch graniczny, przebudowa, Bezledy, przejście graniczne, modernizacja
Dwukrotny wzrost zakupów Rosjan w Polsce

Mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego wydali w tym roku w Polsce 92 mln zł. na zakupy tax free. W ubiegłym roku, od stycznia do sierpnia było to 48...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV