Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na terenach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie ruszyło wielkie sadzenie drzew. Tej wiosny leśnicy posadzą nowe lasy na powierzchni prawie 4 tysięcy hektarów

540 hektarów to odnowienia naturalne, czyli takie, gdzie nowy drzewostan powstaje z samosiewów. To przykład naśladowania i wykorzystywania zjawisk zachodzących w lasach naturalnych.

Sadzone będą przede wszystkim sosny – prawie 9 milionów sadzonek i dęby – ponad 7 milionów. Następne w kolejności są buki – niespełna 2 miliony i świerki – ponad milion sadzonek. Łącznie będzie to 21,5 miliona drzew. W skali całej Polski ma to być ponad pół miliarda sadzonek. Każdy może posadzić drzewo. Wystarczy zgłosić się do szkółek leśnych prowadzonych przez leśników RDLP w Olsztynie.

Polska jest w europejskiej czołówce pod względem powierzchni lasów. Zajmują one ponad 29 procent terytorium kraju i rosną na 9 milionach hektarów.
(karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, drzewo
Wilczy spacer w oku kamery – FILM. Leśnicy szacują, że w lasach Warmii i Mazur żyje 140 drapieżników

Kamery monitoringu w lesie koło Szczytna utrwaliły niezwykły widok - dwa wilki przechadzające się po leśnej drodze. To kolejny dowód na to, że w lasach Warmii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV