Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Na Warmię i Mazury trafi tylko 6 milionów złotych”. Wiceminister Marcin Zieleniecki o programie Maluch Plus

Wiceminister Marcin Zieleniecki. Fot. Przemysław Getka

Samorządy w województwie warmińsko-mazurskim w umiarkowany sposób interesują się rządowym programem Maluch Plus – powiedział w Porannych pytaniach wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki.

Program zakłada dofinansowanie, do 80 procent, nowych instytucji opieki nad dziećmi do 3 lat m.in. żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.

Jeżeli chodzi o województwo warmińsko-mazurskie, biorąc pod uwagę liczbę środków, które zainwestujemy, zainteresowanie jest umiarkowane. W 2019 roku na Warmię i Mazury trafi tylko 6 milionów złotych

-stwierdził wiceminister.

W tym roku ministerstwo, w skali całego kraju, przeznaczyło na program Maluch Plus 450 milionów złotych. Marcin Zieleniecki podziękował warmińsko-mazurskim gminom Kisielice i Piecki, które do tej pory nie miały żadnej formy opieki nad maluchami, a w tym roku przystąpiły do programu i zamierzają stworzyć żłobki.

W ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej trwają intensywne prace nad programem Rodzina 500 Plus na pierwsze dziecko – podkreślił  gość Porannych pytań.

W ministerstwie prace nad tym projektem jeszcze się nie zakończyły, ale są mocno zaawansowane. Spodziewam się, że kolejne kroki legislacyjne wraz z wpisaniem projektu do wykazu prac legislacyjnych rządu i skierowaniem do konsultacji społecznych będą miały miejsce niebawem.

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej planuje zakończenie prac nad ustawą i wprowadzenie nowych założeń programu Rodzina 500 Plus przed 1 lipca 20019 roku.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Marcinem Zielenieckim

00:00 / 00:00

Wiceminister Marcin Zieleniecki. Fot. Przemysław Getka

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Maluch Plus, mienistersto rodziny
Zostań mistrzem świata w dobroci. Na Warmii i Mazurach ruszyła akcja Kilometry Dobra

Radio Olsztyn odwiedziła grupa biegaczy - ambasadorów akcji Kilometry Dobra. Elwira Jankowska i Marcin Zarębski z Amatorskiego Klubu Maratończyka podkreślali, że uczestnictwo w zbiórce pieniędzy na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV