Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach 58 zakażonych przebywa w szpitalach, na kwarantannie jest ponad 5 tysięcy osób

fot. Przemysław Getka

Na Warmii i Mazurach w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 58 pacjentów, a ponad 5050 osób objęto kwarantanną – poinformował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Przekazał też, że obecnie w regionie 1834 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym, a do tej pory na Warmii i Mazurach wykonano 4344 testy.

Wcześniej służby wojewody informowały, że do 87 wzrosła liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. We wtorek rano dodatnie wyniki badań potwierdzono u trzech osób z powiatu iławskiego – dwóch kobiet i mężczyzny oraz u mężczyzny z powiatu elbląskiego. W tym samym dniu wyzdrowiało pięć osób z regionu, które były zakażone koronawirusem.

W województwie warmińsko-mazurskim wirusa SARS-CoV-2 wykryto łącznie u 87 osób; jedna z nich zmarła, a 10 wyzdrowiało.

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażeń pochodzi z powiatu nowomiejskiego – 26. Kolejne pod tym względem są Elbląg i powiat iławski – po 14 zakażonych, Olsztyn – siedmiu, powiat elbląski – sześciu, olsztyński – pięciu, braniewski i ostródzki – po czterech, olecki i piski – po dwóch oraz powiaty szczycieński, kętrzyński i giżycki – po jednym.

Jak podał we wtorek wieczorem resort zdrowia, w Polsce odnotowano dotąd 4666 przypadków koronawirusa i 129 zgonów.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Decyzja dotycząca obostrzeń związanych z koronawirusem zostanie ogłoszona jeszcze przed świętami

Decyzje o dalszych obostrzeniach w związku z epidemią koronawirusa, w tym ta dotycząca egzaminów uczniów, zostaną ogłoszone w czwartek - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Wówczas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV