Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach jest 1424 bezdomnych

Na Warmii i Mazurach jest prawie 1,5 tysiąca bezdomnych

Osoby bezdomne policzono w nocy z 21 na 22 stycznia, a teraz wyniki przekazał Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

W sprawozdaniu uwzględniono tylko te osoby, które były akurat w schroniskach, noclegowniach, szpitalach, pustostanach czy w altankach na działkach, o których wiedzieli strażnicy miejscy.

Najwięcej bezdomnych jest w Olsztynie – 229 osób. Potem w gminie Dąbrówno – 188. To dlatego, że w Marwałdzie w gminie Dąbrówno, jest dom dla bezdomnych. W Elblągu doliczono się 161 bezdomnych, a w Ełku – 81. 70 bezdomnych osób żyje w gminie Zalewo.

Wśród prawie 1,5 tysiąca bezdomnych na Warmii i Mazurach przeważają mężczyźni. Dachu nad głową nie ma też 126 kobiet i 74 dzieci. Informacje te przekazane zostaną Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej, które zapowiada podjęcie działań dotyczących bezdomności. (wch/bsc)

Fot. Łukasz Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomni, bezdomność, bezdomny
W Ełku spadła liczba bezdomnych

W Ełku przebywa 81 osób bezdomnych. To wynik ogólnopolskiej akcji ustalania liczby bezdomnych, którą zorganizowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W Ełku miejsca pobytu bezdomnych ustalali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV