Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach liczone są dary zebrane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności

Świąteczna zbiórka żywności. Fot. Kuba Troć

Ponad 4 tysiące wolontariuszy uczestniczyło  w Świątecznej Zbiórce Żywności, do akcji w miniony weekend włączyło się  250 sklepów  z całego województwa.

Wolontariusze zbierali żywność o dłuższym terminie przydatności do spożycia, czyli: mąkę, olej, konserwy, cukier oraz słodycze. W ubiegłym roku zebrano 47 ton artykułów spożywczych, które następnie trafiły do najuboższych rodzin, osób niepełnosprawnych, domów dziecka i bezdomnych w regionie.

Cały czas trwa natomiast świąteczna akcja charytatywna Radia Olsztyn i Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

W minioną sobotę byliśmy w Ostródzie, a w najbliższą sobotę 9 grudnia naszych dziennikarzy będzie można spotkać w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Za datek wrzucony do puszki Caritas będzie można własnoręcznie ozdobić bombkę. Za zebrane pieniądze zostanie zorganizowana Wigilia dla najuboższych mieszkańców Olsztyna.

Wyjątkową bombkę z niepowtarzalnym wzorem można także odebrać osobiście w siedzibie naszej rozgłośni przy ul. Radiowej 24 w Olsztynie. Warunkiem odebrania upominku jest wrzucenie datku do puszki Caritasu.

Kupując bombkę Radia Olsztyn pomagasz innym

Autor: K.Piasecka
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, Bank Żywności, Świąteczna Zbiórka Żywności
W grudniu Polacy biorą najwięcej pożyczek! Nasz ekspert radzi jak uniknąć problemów przy ich zaciąganiu

Weź kredyt! Weź pożyczkę! Za darmo! Bez oprocentowania! To  hasła, które zewsząd atakują konsumentów. W szczególności w okresie przedświątecznym. Firmy pożyczkowe wmawiają nam, że brak gotówki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV