Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach mieszka najwięcej w kraju ludzi ubogich

poseł Jerzy Szmit, fot. M. Zbrożek

Takie dane opublikował Główny Urząd Statystyczny. Konferencję prasową w tej sprawie zwołał w Olsztynie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit.

Mówiąc o bezrobociu odwoływał się m.in. do nadania tytułu doktora Honoris Causa UWM byłemu premierowi Jerzemu Buzkowi. – Bezrobotni rekrutują się tez spośród absolwentów tego uniwersytetu, a tu karnawał goni karnawał, uroczystość, spotkania, wyróżnienia, odznaczenia, trzeba to wreszcie przerwać – mówił poseł Jerzy Szmit  przed Centrum Konferencyjnym UWM podczas uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa. – Oczywiście pan Jerzy Buzek ma swój wkład w powołanie uniwersytetu, ale podczas ostatniej wizyty upominał, że w regionie jest za duże bezrobocie i coś trzeba z tym zrobić. Niestety, ciągle nie ma reakcji.

00:00 / 00:00

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma bardzo duży wpływ na rozwój regionu, bo kształci przyszłych pracowników, odpowiada Paweł Papke z Platformy Obywatelskiej:

00:00 / 00:00

Według danych GUS, zagrożonych ubóstwem na WiM jest 13 procent mieszkańców. Drugi najwyższy odsetek (11%) ma województwo podlaskie, trzeci – kujawsko-pomorskie – ponad 6 i pół procent. (as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Papke, Szmit, Buzek
Szmit: te wybory zadecydują o przyszłości Unii Europejskiej

Chcemy iść do Europarlamentu, by Europą nie zaczęły rządzić "lewackie grupki " - przekonywał kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit. Na zorganizowanym w Olsztynie wiecu mówił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV