Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach powstała największa fabryka śniegu w Europie. Produkcja nie stanie nawet przy wysokich temperaturach

Fabryka śniegu, fot. Ośrodek narciarski Kurza Góra

Fabrykę uruchomiono w ośrodku narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku. Odpowiada za nią olimpijski ekspert do spraw naśnieżenia Geir Olsen.

Jak podkreśla Piotr Tabiś, dyrektor ośrodka narciarskiego Kurza Góra, urządzenie umożliwia produkcję śniegu niezależnie od warunków atmosferycznych.

00:00 / 00:00

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii śnieżenie jest możliwe w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Zainstalowana na terenie ośrodka narciarskiego fabryka umożliwia produkcję śniegu w wysokości 20 metrów sześciennych na dobę. Wyprodukowany w innowacyjnej technologii śnieg jest w 100 procentach zmrożony i ma temperaturę -5 stopni. Dzięki temu śnieg roztapia się wolniej niż śnieg naturalny.

To znaczy, że naśnieżanie stoku w Kurzej Górze będzie możliwe zimą, kiedy temperatura nie pozwala na utrzymanie naturalnego śniegu.

Fabryka śniegu, fot. Ośrodek narciarski Kurza Góra

Fabryka śniegu, fot. Ośrodek narciarski Kurza Góra

Autor: K.Piasecka
redakcja: BSChromy/A.Socha

 

Więcej w zima, śnieg, Narty, naśnieżanie, Kurza Góra, uwaga
Prokuratura: 11 osób zatrzymanych za udział w grupie fałszującej olej napędowy

Jedenaście osób - m.in. kierowcy ciężarówek zajmujący się przewozem oleju smarowego sprzedawanego jako napędowy - zostali zatrzymani w śledztwie dotyczącym dużej grupy przestępczej - dowiedziała się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV