Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach rodzi się więcej dzieci, ale ubywa mieszkańców

W minionym roku w województwie warmińsko-mazurskim urodziło się o ponad tysiąc dzieci więcej niż przed rokiem – wynika z danych Urzędu Statystycznego w Olsztynie.

W tym czasie odnotowano także dodatni przyrost naturalny. Było o 110 więcej urodzeń niż zgonów. Jednocześnie rok 2017 był siódmym z kolei, w którym spadła liczba mieszkańców o prawie 2,5 tysiąca osób. To tyle, ile mieszka w Bisztynku czy Miłomłynie.

W ubiegłym roku ludność Warmii i Mazur liczyła 1 milion 434 tysiące osób. Od 2010 roku zmniejszyła się o prawie 20 tysięcy osób. Dzieje się tak z powodu wyjazdów w poszukiwaniu pracy.

Pensje w województwie warmińsko-mazurskim pozostają najniższe w kraju. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w kwietniu 2018 roku było o 1 tysiąc 900 złotych niższe niż w województwie mazowieckim. Wynosiło 82 procent średniej krajowej.

Autor: A.Socha/J.Golon
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, urodziny, Warmia i Mazury, Zgon
Koniec rekrutacji do publicznych przedszkoli w Elblągu

Wszystkim dzieciom z Elbląga zostały zapewnione  miejsca w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zakończyła się rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 dla dzieci od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV