Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach rośnie grono policjantów. Prawie 30 funkcjonariuszy złożyło dziś ślubowanie

Fot. A. Podbielska

Warmińsko-mazurska policja ma nowych funkcjonariuszy. 28 osób złożyło dziś policyjne ślubowanie.

Wśród nich jest 8 kobiet. Nowo przyjęci do służby policjanci trafią do wydziału prewencji w Olsztynie, a także do komend miejskich i powiatowych. 9 z tych 28 osób nie pójdzie od razu do służby, lecz najpierw na studia do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zdobędą tam stopień podkomisarza – czyli najniższy policyjny stopień oficerski.

Nowo przyjmowani policjanci twierdzą, że o służbie myśleli od lat. – Myślę, że to jedna z najciekawszych prac – mówi Paulina Zalewska. – Mnie zachęcił autorytet, jaki ma policja na co dzień, a także fakt, że jest to stała praca – dodaje Rafał Polak.

Na ślubowaniu były obecne rodziny nowo przyjętych funkcjonariuszy.  – Syn zrobił nam taką niespodziankę, że poszedł do służby, ale to miła niespodzianka. Jest troszeczkę zdenerwowania, ale duma też jest – mówi pani Genowefa Jasionek z Kętrzyna.

Życzenia funkcjonariuszom składali też przedstawiciele władz. – Przede wszystkim życzę, żeby to była służba bezpieczna i żeby ich rodziny nie musiały się obawiać, czy policjant wróci ze służby do domu – mów Agnieszka Warakomska-Poczobutt, dyrektor biura wojewody warmińsko-mazurskiego.

Od początku roku warmińsko-mazurska policja przyjęła do służby 101 nowych funkcjonariuszy, ale w garnizonie wciąż są wakaty.

Fluktuacja kadr wciąż następuje. Ubolewamy, że wojsko podbiera nam funkcjonariuszy, ale cieszę się, że przyjmujemy nowych i liczbę wakatów będziemy zmniejszać

– mówi nadinspektor Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie.

Obecnie w garnizonie warmińsko-mazurskim jest 135 wakatów, a do końca roku mają odbyć się jeszcze dwa ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, ślubowanie
Na drogach całej Polski ruszył kaskadowy pomiar prędkości. Policja wykorzystuje nieoznakowane radiowozy i rejestratory wideo

Policjanci oprócz prędkości zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Kaskadowe pomiary prędkości będą prowadzone do godziny 22. Na drogi w całej Polsce wyjechało ponad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV