Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach ruszyła kampania wyborcza Andrzeja Dudy

Fot. Andrzej Piedziewicz

Regionalny sztab wyborczy Andrzeja Dudy w okręgu olsztyńskim na dobre zaczyna kampanię wyborczą. Na razie działacze skupiają się na zbieraniu podpisów poparcia.

W ciągu trzech dni działacze Prawa i Sprawiedliwości zebrali w okręgu olsztyńskim 5 tysięcy podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy.

Cel, jaki sobie postawiliśmy, to jest 50 tysięcy podpisów zebranych w naszym okręgu. To jest wynik trudny, ambitny, ale myślę, że damy radę. I biorąc pod uwagę to, co w tych pierwszych dniach zaczęło się dziać, ten – powiem wręcz – czasami entuzjazm mieszkańców wspierania Andrzeja Dudy, to myślę, że ten cel osiągniemy – podkreśla Jerzy Szmit – prezes struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.

00:00 / 00:00

Naszym założeniem jest, by podpisów było jak najwięcej. Celujemy w 1,5 miliona, jeśli chodzi o skalę całego kraju. Na razie tutaj w okręgu mamy 5 tysięcy, to jest dobry wynik, idziemy dalej, nie zatrzymujemy się, wszędzie te podpisy zbieramy – dodaje poseł Wojciech Kossakowski.

00:00 / 00:00

Działacze informują też o przygotowaniu regionalnych struktur do kampanii wyborczej.

Mamy okręgowego koordynatora wyborczego w osobie pana prezesa Jerzego Szmita. Mamy powiatowych koordynatorów, którzy już zostali wybrani dużo wcześniej i oni już znają swoje zadania – informuje Radosław Nojman z PiS.

00:00 / 00:00

Aby zarejestrować kandydata na prezydenta, trzeba zebrać 100 tysięcy podpisów w skali kraju. Podpisy poparcia można zbierać do 26 marca. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Andrzej Duda
Jacek Protas: Jestem propaństwowcem i nie cieszę się, jeżeli państwo nie działa

-Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie powinien być w konflikcie z nikim. Powinien należycie realizować swoje bardzo ważne zadania i kontrolować wszystkie te obszary życia społecznego po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV