Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach spadło bezrobocie

Na Warmii i Mazurach spadła liczba bezrobotnych

Sytuacja na warmińsko-mazurskim rynku pracy poprawiła się. Sprawozdanie na temat bezrobocia przedstawiono podczas sesji sejmiku województwa.

W pierwszej połowie roku stopa bezrobocia na Warmii i Mazurach spadła do 14,3 procent. Rok wcześniej sięgała prawie 19 procent. Wakacje przyniosły dalszą poprawę. Obecnie stopa bezrobocia to niecałe 14 procent. Co więcej, sytuacja nie powinna znacząco się pogorszyć.

– Nie widać, by miał nastąpić jakiś krach czy kryzys gospodarczy, gospodarka rozwija się – zwraca uwagę dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Zdzisław Szczepkowski.

W końcówce roku może nastąpić sezonowy wzrost bezrobocia, ale nie powinien być duży. Prognozowana liczba bezrobotnych w regionie warmińsko-mazurskim na koniec roku to niespełna 74 tysiące, czyli o niecałe 4 tysiące więcej, niż obecnie.

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie
Podwyżki i walka z bezrobociem priorytetami NSZZ Solidarność

Podwyżki w służbie zdrowia i walka z bezrobociem - to tematy, które zdominowały Walne Zebranie Delegatów Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność. Uczestnicy 26. zjazdu rozmawiali także o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV