Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach trwają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Do tej pory sprawdzono 38 obozów. Większość z nich (14) usytuowanych jest na polach namiotowych w lesie lub w jego pobliżu.

Wszyscy zostali poinformowani jak należy przeprowadzać ewakuację oraz wyznaczono jej miejsce,  sprawdzono także drogi dojazdowe i przeciwpożarowe.  Tylko w jednym przypadku zespół kontrolujący uznał, że baza harcerska w Stańczykach powinna zostać   przeniesiona do Szkoły Podstawowej w Dubeninkach.

Rzeczniczka wojewody Bożena Ulewicz zaznacza w komunikacie, że sytuacja pogodowa w województwie warmińsko-mazurskim unormowała się.

Przypomnijmy, że wczoraj wojewoda Artur Chojecki sprawdzał obozy w Przerwankach niedaleko Giżycka.

Dzieci wypoczywające na Warmii i Mazurach są bezpieczne. Nasze służby współpracują w tym zakresie od początku wakacji, a same obozy mają wypracowane procedury na wypadek zagrożeń.

– zaznaczył wojewoda.

Strażacy podkreślali, że kontrolują obozy od samego początku:

To już zaczyna się na etapie planowania wypoczynku. Uzgadniamy wszystkie kwestie dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

– podkreśla warmińsko -mazurski komendant straży pożarnej Mirosław Hołubowicz.

Ale i tak w sobotę na obozach rozdzwoniły się telefony.

Po informacjach o tragedii na Pomorzu rodzice dzwonili i pytali, czy u nas jest bezpiecznie. Tłumaczyłem, jakie mamy procedury ewakuacyjne i że mamy wyznaczone bezpieczne, niezadrzewione miejsce zbiórki w razie alarmu.

– mówi podharcmistrz Karol Ptasznik.

Na Warmii i Mazurach na ponad 50. obozach wypoczywa 1800 dzieci. Wszystkie obozy do końca weekendu zostaną dodatkowo sprawdzone przez straż pożarną i policję.

Autor: A. Piedziewicz/J. Golon
Redakcja: M. Kłodawska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, obóz, harcerze, obóz harcerski
Polonijne dzieci z Łotwy i Kazachstanu wypoczywają na Warmii i Mazurach. To drugi taki turnus

Dla większości z nich to pierwszy pobyt w Polsce. Aby dowiedzieć się czegoś o kraju przodków zwiedzają najważniejsze, historyczne miejsca w regionie, ale też aktywnie wypoczywają....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV