Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach wśród nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców najwięcej było Ukraińców

Straż graniczna sprawdziła legalność zatrudnienia obcokrajowców. Fot. W-MOSG

Na 625 skontrolowanych na Warmii i Mazurach obcokrajowców, 106 pracowało nielegalnie. W większości byli to Ukraińcy zatrudnieni w powiatach olsztyńskim, ełckim, braniewskim, iławskim, ostródzkim, lidzbarskim, szczycieńskim i kętrzyńskim.

W pierwszym kwartale tego roku funkcjonariusze straży granicznej sprawdzili legalność zatrudnienia 69 cudzoziemców na Warmii i Mazurach. Naruszenia przepisów dotyczyły głównie powierzenia pracy cudzoziemcom bez wymaganego zezwolenia lub oświadczenia.

Obcokrajowcy najczęściej nielegalnie pracowali: w budownictwie, transporcie, rolnictwie, gastronomii, zakładach produkcyjnych i podmiotach gospodarczych działających jako agencje pracy tymczasowej.

Wobec 26 przedsiębiorców zostały wydane wyroki sądowe o ukaranie karą grzywny na łączną kwotę prawie 55 tysięcy złotych.

 

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, obcokrajowcy
Pies Heban pomógł przechwycić nielegalne papierosy warte ponad 20 tysięcy złotych

Ponad 32 tysiące nielegalnych papierosów przechwycili w Elblągu funkcjonariusze miejscowej Straży Granicznej. Kontrabandę pomógł wytropić pies Heban w dwóch mieszkaniach 41-latka z Elbląga. Wartość nielegalnego towaru...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV