Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach z koronawirusa wyzdrowiało już 5 osób

W niedzielę w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano dwa kolejne przypadki zachorowania na COVID-19. Jednocześnie ze szpitala jednoimiennego w Ostródzie wypisano trzy osoby – poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Nowe zachorowania odnotowano w powiatach: iławskim i ostródzkim. W okolicach Iławy zachorowała kobieta w średnim wieku, w powiecie ostródzkim – młoda kobieta.

Guzek poinformował również, że obie panie zakaziły się na drodze transmisji lokalnej, a ich stan zdrowia jest na tyle dobry, że pozostają w domach.

Tym samym liczba potwierdzonych zakażeń COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 80 osób. W sobotę zmarł pierwszy chory z regionu, 74-letni mężczyzna z Olecka.

Coraz większej wyleczonych na Warmii i Mazurach
Guzek poinformował w niedzielę, że trzy kolejne osoby wyzdrowiały i zostały wypisane ze szpitala w Ostródzie do domu. Są to dwie kobiety (młoda i w średnim wieku) oraz mężczyzna w średnim wieku – wszyscy z Elbląga. Tym samym liczba osób, które wyzdrowiały w regionie wynosi 5.

Sytuacja w Polsce
Kolejne pięć osób zmarło na COVID-19. Potwierdzono też 207 nowych zakażeń koronawirusem, tym samym liczba zdiagnozowanych osób wzrosła do 3834 – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone nowe przypadki zakażeń dotyczą: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i jednej osoby z woj. lubelskiego.

Resort poinformował też o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

Dotąd w Polsce stwierdzono 3834 przypadki zakażeń koronawirusem. Hospitalizowanych jest 2434 osób, wyleczono 134, a zmarły 84.

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, koronawirus
Razem z siostrami przetrwamy ten czas!

Siostry karmelitanki bose z Ełku nagrały utwór "Razem przetrwamy ten czas". Przez utwór, nagrany za klauzurą, siostry chcą zasiać ziarno nadziei w tej trudnej sytuacji. Naszym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV