Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Na Waszych barkach spoczywa pytanie: Quo vadis, Polonia?” Prezydent i premier spotkali się z harcerzami podczas zlotu ZHR

W Rybakach koło Olsztyna trwa Zlot 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W sobotę harcerzy odwiedził premier Mateusz Morawiecki, zaś w niedzielę w Gietrzwałdzie spotkał się z nimi prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził harcerzy na błoniach Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie:

Mam wielką przyjemność, aby znaleźć się wśród Was i poczuć harcerskiego ducha. Przed południem uczestniczyłem w obchodach 100-lecia Związku Podhalan. Spotkałem się z góralami z całej Polski w Nowym Targu. Powiedziałem im, że są dwie wielkie grupy społeczne, mające dla mnie bardzo szczególny wymiar. Te grupy poprosiły mnie, żebym został ich protektorem. To harcerze i górale. Ich wspólną cechą jest wierność, zawsze są, kiedy ich potrzeba. Są także niezawodni i godni zaufania. Cieszę się, że jesteście tutaj razem, cieszę się, że harcerstwo w Polsce się rozwija i niesie za sobą ideały.

Fot. Kancelaria Premiera Twitter

Z kolei premier Morawiecki wygłosił przemówienie do sześciu tysięcy harcerzy w czasie apelu inauguracyjnego:

Niedawno rozmawiałem z Powstańcami Warszawskimi. Może to niektórych zdziwić, ale była to bardziej rozmowa o przyszłości, niż przeszłości. Owszem, były wspomnienia, ale pojawiło się także wiele pytań o przyszłość (…) Jesteśmy na dobrej drodze do wzmocnienia Rzeczypospolitej. Chcemy, aby nasza Ojczyzna rosła w siłę, aby nasze dzieci wychowywały się w duchu patriotyzmu, wiary w przyszłość. Na Waszych barkach spoczywa pytanie: Quo vadis, Polonia? Od odpowiedzi, której udzielicie będzie zależał XXI wiek (…) Niech Polska będzie dla Was największym drogowskazem. Niech ta droga będzie naszym zwycięstwem.

Posłuchaj przemówień Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, 30-lecie
„Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy”. Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze skautami

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z harcerzami na błoniach Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Druhowie przyjechali do miejsca objawień w ramach "Zlotu 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej". Prezydent...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV