Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na wnuczka to za mało. Oszuści wymyślają nowe metody wyłudzania pieniędzy

Oszuści coraz częściej wymyślają nowe metody w celu wyłudzenia pieniędzy. Fot. Policja

Uwaga na oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Tylko w samym Olsztynie w ciągu ostatniego tygodnia policjanci dostali kilka zgłoszeń od mieszkańców o próbie ich oszukania.

-Do tej pory najczęściej słyszeliśmy o metodzie „na wnuczka”. Teraz dzwoniący do nas oszuści podają się za urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Poczty Polskiej i policjantów – ostrzega asp. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskie Policji w Olsztynie.

Ofiarami najczęściej są starsze osoby, które najłatwiej naciagnąć. Najpierw senior dostaje wiadomość, że jego oszczędności są zagrożone. Później dzwoni oszust podający się za policjanta, który każe wypłacić oszczędności i czekać na kolejne wytyczne.

Policja apeluje do seniorów, by nigdy nie przekazywali pieniędzy obcym. Jeśli odbieramy taki podejrzany telefon, należy niezwłocznie zweryfikować informację i zadzwonić do rodziny, nawet jeśli dzwoniący prosi o dyskrecję. Jeżeli podejrzewamy, że dzwoni oszust, należy natychmiast powiadomić policję.

Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo
Kolejna ofiara oszustwa „na policjanta”. 53-latka straciła kilkanaście tysięcy złotych

Mieszkanka Mrągowa padła ofiarą oszusta, który podał się za policjanta. Do kobiety zadzwonił wczoraj na telefon stacjonarny mężczyzna i przedstawił się jako „nadkomisarz Sowa”. Zapytał on...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV