Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Eustachego, Mariki, Mirelli
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Na wokandę wraca sprawa śmierci 3-letniej Leny

Sąd rejonowy w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Przed olsztyńskim Sądem Rejonowym odbędzie się kolejna rozprawa w procesie lekarki oskarżonej w sprawie śmierci dziecka. Dziewczynka zmarła w marcu 2014 roku na sepsę w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Lekarka nie przyznaje się do winy.

Kilka dni po śmierci Leny rodzice zawiadomili o sprawie prokuraturę. Jak twierdzili, przez cały dzień poprzedzający zgon córki byli odsyłani od lekarza do lekarza, karetka pogotowia odmówiła przyjazdu, a kiedy dziecko trafiło wreszcie do olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego, nie zajęto się nim w odpowiedni sposób.

Młoda, początkująca lekarka oskarżona jest o nieumyślne narażenie dziecka na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Według prokuratury miała ona m.in. z opóźnieniem podać lek, nie skonsultować stanu dziecka z anestezjologiem we właściwym czasie i opuścić oddział, nie przygotowując rozpoczęcia akcji reanimacyjnej.

Kobiecie grozi do roku pozbawienia wolności.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarzuty, rozprawa, sąd rejonowy, Lena, 3-latka, młoda lekarka
Rozpoczęła się kolejna rozprawa w procesie naukowca, który miał narazić na duże straty Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Sprawa dotyczy badań nad rozrodem węgorzy prowadzonych od 2011 roku. Profesor Dariusz K. był szefem zespołu, który miał stworzyć metodę sztucznego rozrodu węgorza europejskiego.  To miało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV