Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na wokandzie dziś sprawa byłego prezydenta Olsztyna. Sąd wysłucha zeznań oskarżycielki posiłkowej

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. A. Piedziewicz

Proces o zgwałcenie urzędniczki przez byłego prezydenta Czesława Małkowskiego  toczy od nowa za zamkniętymi drzwiami w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. Podczas dzisiejszej rozprawy ma zeznawać  pokrzywdzona kobieta, czyli  oskarżyciel posiłkowy.

W pierwszym procesie, który trwał 4 lata (2011-2015), Czesław Jerzy Małkowski został skazany na 5 lat więzienia i dostał zakaz sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego przez 6 lat. Sąd Rejonowy w Ostródzie uznał byłego prezydenta Olsztyna winnym zgwałcenia urzędniczki, która była w ciąży oraz usiłowania gwałtu. Z powodu przedawnienia umorzone zostały natomiast zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu oraz usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez ostródzki sąd. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces Czesława Jerzego Małkowskiego toczyć się będzie w Olsztynie.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces
Sąd w Elblągu nie rozpoczął procesu o stalking. Sprawa trafi do mediatora

W Sądzie Rejowym w Elblągu miał się rozpocząć proces Jana G. oskarżonego o stalking. Sprawa jednak nie ruszyła, bo obrona złożyła wniosek o mediację. Miała być...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV