Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na zakupach chciał „zaoszczędzić” 4 złote. Przyłapany 25-latek oszukiwał przy kasie samoobsługowej

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Oszustwo przy coraz popularniejszych w sklepach kasach samoobsługowych może zakończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Przed sądem odpowie jeden z mieszkańców Olsztyna złapany przy próbie takiego przestępstwa – informuje Rafał Prokopczyk z biura prasowego KMP w Olsztynie.

Zamiast produktu, który faktycznie miał w koszyku, zaniżał ilość produktów a także ich cenę. I choć kwoty, na które 25-latek dwukrotnie na kasie samoobsługowej oszukał sklep są niewielkie, to za tego typu przestępstwo kara może być znacznie dotkliwsza. Nabijanie na kasę tańszych produktów zgodnie z prawem traktowane jest jako przestępstwo oszustwa za co może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

00:00 / 00:00

Zgodnie z obowiązującym prawem oszustwo tego typu nie jest, jak podaje policja czynem tzw. przepołowionym, tak jak w przypadku kradzieży, kiedy to wysokość strat decyduje o wymiarze kary.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rośnie bezrobocie w kraju. Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Warmińsko-Mazurskiem?

Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła w całym kraju średnio 5,8 procent. Było prawie 966 tysięcy bezrobotnych. To więcej niż w marcu o 56 i pół tysiąca....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV