Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na zamarzniętych jeziorach zwiększono policyjne patrole

Fot. Robert Lesiński

Więcej policyjnych patroli przy zamarzniętych jeziorach w powiecie szczycieńskim.

To efekt tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę (29 stycznia) na jeziorze Wałpusz w Starych Kiejkutach. Jak wyjaśnia młodszy aspirant Ewa Szczepanek z komendy w Szczytnie, wchodzenie na lód nie jest zakazane, ale w obawie przed utratą zdrowia lub życia trzeba myśleć racjonalnie. Policjanci szczególną uwagę zwracają na osoby kręcące się w pobliżu zamarzniętych akwenów.

Kilka dni temu na zamarzniętym jeziorze Wałpusz kierowca bmw wpadł w poślizg i bokiem uderzył w drzewo. W samochodzie były cztery osoby. Jedna z nich zmarła zanim na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Dwie kolejne, w tym 12-letni chłopiec trafiły do szpitali. Stan nastolatka lekarze oceniali jako bardzo ciężki. Potrzebna była interdyscyplinarna pomoc lekarzy. Chłopiec wczoraj przeszedł operację kręgosłupa i twarzy. Obecnie przebywa na oddziale ortopedycznym. Jest w stanie ogólnym dobrym.

Kierowca usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu 5 lat więzienia.

Fot. Łukasz Węglewski

(grab/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zima, bezpieczeństwo, jezioro, lód
Śmiertelny wypadek w Kazimierzowie

Do tragedii doszło wczoraj (1 lutego) przed północą w Kazimierzowie niedaleko Elbląga. Kierowca tira uderzył w ekran dźwiękochłonny. Zginął na miejscu. Na przebudowywanej drodze krajowej numer...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV