Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To badanie budzi lęk, ale może uratować życie. Posłuchaj audycji Na Zdrowie (13.06.2020)

W audycji Na zdrowie rozmawialiśmy o badaniach górnego odcinka przewodu pokarmowego oraz nowym, zdrowszym żywieniu pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Gastroskopia należy do niechętnie wykonywanych badań, ale w wielu przypadkach ratuje życie. Kiedy należy ją wykonać, jak przygotować się do badania i czy  można zastąpić je innym? Wątpliwości wyjaśniał dr n. med. Tomasz Arłukowicz – ordynator oddziału gastroenterologii Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii.

00:00 / 00:00

Rewolucja na szpitalnym talerzu. Szpital Dziecięcy w Olsztynie zrezygnował z usług firmy zewnętrznej i zainwestował we własną kuchnię oraz zespół. O zmianach mówią Krystyna Piskorz-Ogórek – dyrektor placówki oraz dr Anna Hinburg- dietetyk kliniczny, kierownik Działu Żywienia w Szpitalu oraz Kamil Siemiątkowski – kierownik kuchni.

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za A. Lipczyńska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaniedbane i bez pomysłu zamienią się w przyjazne i służące odpoczynkowi. Mowa o „Podwórkach z natury”

Rozpoczynają się prace nad kolejnymi podwórkami w Olsztynie. Mieszkańcy z finansowym i merytorycznym wsparciem Urzędu Miasta zmieniają swoje podwórka w przestrzeń bardziej przyjazną do odpoczynku i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV