Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nad Warmią i Mazurami wciąż trudne warunki pogodowe

Od kilku godzin pada śnieg, a temperatura zaczyna spadać. Jednak wszystkie drogi krajowe w województwie są przejezdne – informuje Barbara Płóciennik z GDDKiA. Niestety lokalnie mogą występować pewne problemy.

Jak powiedział dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich, Ryszard Durski – Na drogach wojewódzkich również występuje błoto pośniegowe. Ciągle padający śnieg nie ułatwia pracy drogowcom, ale ci starają się nadążyć. W zależności od potrzeb na drogi Warmii i Mazur może wyjechać więcej sprzętu.

Przenosimy się teraz do stolicy regionu. Jak poinformował dyżurny miasta sytuacja w Olsztynie jest dobra, ulice na bieżąco są odśnieżane. Jedynie na ulicy Pstrowskiego uszkodzono sygnalizator dla pieszych. Prawdopodobnie uderzył w niego samochód. Po olsztyńskich ulicach jeździ się jak zwykle o tej porze. Więcej niż jedną zmianę świateł postoimy na Artyleryjskiej, Partyzantów, 1 Maja, Kętrzyńskiego, Dworcowej i na całej długości ulicy Leonharda.

A teraz prognoza pogody!

Tej nocy znacznie mogą spaść temperatury. To efekt niżu z północy kontynentu i napływu arktycznego powietrza nad Polskę. Tendencja spadkowa będzie utrzymywać się przez kilka kolejnych dni – wskazuje Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: – W nocy temperatura może zacząć nagle spadać, w piątek słupek rtęci może spaść nawet do minus kilkunastu stopni Celsjusza.

Intensywne mrozy stanowią śmiertelne zagrożenie dla osób bezdomnych. Anna Adamkiewicz apeluje, by każdy przypadek dostrzeżenia osób silnie wychłodzonych zgłaszać służbom pod numer 112. Takim telefonem możemy komuś uratować życie.

Przypominamy – na Warmii i Mazurach działa całodobowa infolinia, dzięki której można otrzymać informację, gdzie można znaleźć schronienie i zjeść ciepły posiłek. Należy dzwonić pod numer 800 165 320.

 

(podbiel/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, mróz, śnieg
Trudne warunki na drogach regionu

Bardzo trudna sytuacja pogodowa na Warmii i Mazurach. Pada śnieg, na drogach jest ślisko, a niektórzy mieszkańcy regionu są bez prądu. W tej chwili strefa opadów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV