Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nadal nie ma kupca na półwysep Lalka

Półwysep Lalka, fot. starostwo

To już czwarta próba – i znowu nieudana. Dalej nie ma chętnych na kupno półwyspu Lalka nad Jeziorem Łańskim z dawnym rządowym ośrodkiem wypoczynkowym „Kormoran”.

Nikt nie wpłacił wadium, dlatego zaplanowany na najbliższy poniedziałek przetarg na jego sprzedaż nie odbędzie się. Jak poinformował Jacek Niedźwiecki z olsztyńskiego starostwa, w ciągu miesiąca władze powiatu zdecydują, co dalej.

Prawdopodobnie nieruchomość zostanie wystawiona kolejny raz na sprzedaż. Powiat próbuje sprzedać półwysep Lalka od grudnia ubiegłego roku. W dwóch pierwszych przetargach nikt nie wpłacił wadium. Cena wywoławcza wyniosła 9 mln 7 tys. zł, potem ją obniżono do prawie 9 mln, a za trzecim razem – do 7 mln zł. Wtedy znalazło się dwóch chętnych, ale żaden z nich nie zaproponował wymaganej ceny minimalnej.

W przetargu w najbliższy poniedziałek cena wywoławcza miała wynieść 6 mln 400 tys zł. Nie wiadomo jeszcze czy w ewentualnym kolejnym przetargu cena będzie jeszcze niższa.

Na półwyspie Lalka, oprócz dawnego ośrodka wypoczynkowego „Kormoran” są zabudowania gospodarcze, stajnia i wozownia. W czasach PRL wypoczywali tam ówcześni dygnitarze. (kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lalka
Nie ma chętnych na Lalkę – ogłoszono kolejny przetarg

Reguła do trzech razy sztuka nie potwierdziła się. Zarząd powiatu olsztyńskiego nie zniechęca się i po raz kolejny ogłosił przetarg na sprzedaż malowniczego półwyspu Lalka z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV