Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nadleśnictwo Elbląg wprowadza ograniczenia w korzystaniu ze ścieżek i wież widokowych

Fot. Jan Piotrowski

Ograniczenia w korzystaniu z wież widokowych i ścieżek dydaktycznych wprowadziło we wtorek nadleśnictwo Elbląg. Jak tłumaczą leśnicy, chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających obiekty leśnej infrastruktury turystycznej.

Z uwagi na panujący stan zagrożenia epidemicznego oraz w związku z obserwowanym wzrostem frekwencji w lasach w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnej społeczności od wtorku nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg wprowadził zmiany w regulaminach korzystania z obiektów turystyczno-rekreacyjnych – poinformował we wtorek rzecznik nadleśnictwa Jan Piotrowski.

Wprowadzono zakaz rozpalania ognia w miejscach przygotowanych do palenia ognisk na terenie Nadleśnictwa Elbląg.

Ponadto z wież widokowych Góra Pirata, Wielbłądzi Garb, Kadyński Las mogą korzystać jednocześnie nie więcej niż cztery osoby. Na ścieżce dydaktycznej Kadyński Las zaleca się ruch jednokierunkowy tzn. po schodach w górę, zejście odnogą terenową ścieżki – na wschód od schodów.

Leśnicy proszą turystów o wyrozumiałość, jednocześnie apelując o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników leśnych wycieczek.

Rekomendujemy unikanie atrakcji turystycznych szczególnie na wszystkich miejscach postoju pojazdów Nadleśnictwa Elbląg, gdzie gromadzi się znaczna liczba osób, która uniemożliwia zachowanie należytego dystansu. Po lasach nadleśnictwa można wędrować szlakami mniej uczęszczanymi

– podało nadleśnictwo.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Libudzka (PAP)/M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, epidemia, ograniczenie, ścieżka
Olsztyński ZDZiT ograniczy kursy autobusów do ościennych gmin. Od kiedy czekają nas zmiany?

Olsztyński Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu ograniczy kursowanie autobusów, ale tylko tych, które jeżdżą do ościennych gmin. Komunikacja w samym Olsztynie będzie działała tak, jak dotychczas....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV