Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nadmiar jabłek, śliwek czy marchwi oddaj do Banku Żywności

Banki Żywności w całej Polsce wypełnione są owocami i warzywami. Fot. A. Skrago

Jabłka, śliwki czy marchewki – to wszystko można przynosić do elbląskiego Banku Żywności. Prosi on działkowców, sadowników czy posiadaczy przydomowych ogrodów o przekazywanie nadmiaru plonów osobom ubogich.

W poprzednich latach akcja się sprawdziła, a owoce i warzywa znalazły wdzięcznych odbiorców.

Banki Żywności w Polsce od lat uczą, że nie powinno się marnować jedzenia. Dotyczy to także tego, co ogrodnicy amatorzy wyhodują na własne potrzeby. W Elblągu akcja zaczęła się kilka lat temu od tego, że wyjątkowo obrodziły jabłka i darczyńcy sami odezwali się do banku. Teraz organizacja przypomina o sobie. Teresa Bocheńska, dyrektorka Banku Żywności zapewnia, że ma wielu odbiorców i przekaże im każdą ilość działkowych plonów.

Elbląski bank sam też zajął się uprawą warzyw. Ziemniaki, ogórki czy kalafiory z własnego pola już trafiły do potrzebujących. Nadmiar jedzenia, w tym owoców i warzyw, można przekazywać także do Banku Żywności w Olsztynie.

 

Banki Żywności w Olsztynie chętnie przyjmie owoce i warzywa od rolników czy działkowców. Fot. A. Skrago

 

(mstank/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe porozumienie z Rosją w sprawie lotów nad Syberią

Od dawna o taką umowę zabiega LOT, który chce zwiększyć liczbę połączeń z Azją. Loty do Azji nad Syberią są najkrótsze. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV