Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w rękach olsztyńskiej firmy Dramiński

od lewej Janusz Dramiński i Andrzej Wiktorowicz

Firma Dramiński z Olsztyna zwyciężyła w kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nagrodę wręczono podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

Jak podkreślił Prezydent RP Andrzej Duda: przyznana nagroda stanowi formę promowania polskiej przedsiębiorczości, polskiej myśli, w tym myśli technologicznej.

W programie gospodarczym Radia Olsztyn gościliśmy prezesa firmy Dramiński S.A. Janusza Dramińskiego i wiceprezesa Andrzeja Wiktorowicza.

W tym roku obchodzili 30-lecie powstania firmy. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1987 roku. Specjalizuje się w konstruowaniu, wdrożeniach, produkcji oraz sprzedaży urządzeń elektronicznych w kraju i za granicą. Jest liderem w dziedzinie kompaktowej i mobilnej ultrasonografii. Zdobywcą Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich 2016.

Firma Dramiński swoje produkty sprzedaje na wszystkich kontynentach. Posiada ponad 60 certyfikowanych dystrybutorów na całym świecie. Inwestuje w nowe technologie.

Prowadzimy firmę z pobudek patriotycznych. Jesteśmy dumni z naszych produktów, jesteśmy numerem 1 na świecie w dziedzinie przenośnych ultrasonografów medycznych a teraz zbudowaliśmy bezinwazyjny mammograf ultradźwiękowy, który przeszedł pomyślnie testy (przebadaliśmy 60 kobiet z nowotworami piersi). To będzie rewelacja na cały świat i o firmie z Dajtek będą mówiły kobiety na całym świecie, ja w to wierzę

– powiedział prezes Janusz Dramiński.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Januszem Dramińskim i Andrzejem Wiktorowiczem.

 


Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Janusz Dramiński
Janusz Dramiński: nasze urządzenia medyczne testowaliśmy w Afganistanie a przenośne ultrasonografy, które produkujemy wykorzystywane są przez pogotowie w Chorwacji

Janusz Dramiński - prezes i właściciel Spółki Dramiński S.A. był gościem środowych rozmów o warmińsko-mazurskim kapitalizmie i o udziale regionu w gospodarce Polski. Leszek Cimoch rozmawia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV