Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nagrody i wyróżnienia rozdane. Uroczysta gala dziennikarzy zakończyła Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach

Fot. K.Piasecka

Zbigniew Rytel, dziennikarz, reżyser, prezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich otrzymał tegoroczną główną nagrodę im. Seweryna Pieniężnego za film pt. „100 lat na dworze królowej. Historia polskiej lekkoatletyki”.

Uroczystą galą dziennikarzy Warmii i Mazur zakończyły się Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach. To doroczne święto dziennikarzy, podczas którego wręczono wyróżnienia i statuetki. O szczegółach mówi prof. Krystyna Stasiewicz z kapituły nagrody im. Pieniężnego.

00:00 / 00:00

Zwycięski film ukazuje historię polskiego sportu w pigułce.

Warto dodać również, że lekkoatletyka nazywana jest „królową sportu”. To film o wszystkich najważniejszych polskich sportowcach. Zaczynając od pierwszej złotej medalistki olimpijskiej Halinie Konopackiej, przez postać Janusza Kusocińskiego, Stanisławy Walasiewicz i pozostałych wielkich postaci polskiego sportu.

– wyjaśnia Zbigniew Rytel.

00:00 / 00:00

Pierwszą nagrodę ex aequo otrzymał olsztyński archiwista i historyk Mariusz Korejwo. Wyróżnienie „Wolności słowa” dostał nasz redakcyjny kolega i redaktor pisma „Debata” Adama Jerzy Socha. Wyróżnienie honorowe odebrała także Kinga Grabowska z Polskiego Radia Olsztyn za cykl audycji „Porozmawiajmy o życiu…”

Natomiast nagrodę dla dziennikarza do lat 30 otrzymała Marta Wiśniewska, dziennikarka UWM FM, doktorantka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, współpracująca również z Radiem Olsztyn.

00:00 / 00:00

Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach odbyły się po raz siódmy. Patron wydarzenia był ostatnim wydawcą i redaktorem przedwojennej „Gazety Olsztyńskiej”. Został uwięziony w 1939 roku, osadzony w obozie koncentracyjnym w Hohenbruch i rozstrzelany 24 lutego 1940 roku.

 

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w SDP, Dni Seweryna Pieniężnego
W Olsztynie trwają Dni Seweryna Pieniężnego

Na Warmii i Mazurach trwają VII Dni Seweryna Pieniężnego. Z tej okazji w Bibliotece Uniwersyteckiej w Kortowie zaprezentowana została wystawa pokonkursowa rysunku prasowego. Zorganizowało ja Stowarzyszenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV