Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nagrody Prezydenta Elbląga rozdane

Nagrody Prezydenta Elbląga przyznane. Fot. Mira Stankiewicz

Podczas koncertu Noworocznego w Teatrze im. A. Sewruka Witold Wróblewski wręczył nagrody osobom i instytucjom, które w minionym roku w sposób szczególny zasłużyły się dla Elbląga.

Nagrody za 2015 roku zostały przyznane w ośmiu kategoriach: kultura i sztuka, sport i turystyka, oświata, działalność gospodarcza, ochrona środowiska, służba zdrowia, pomoc społeczna i inne. Wśród laureatów znaleźli się m.in. jubilaci Olimpia Elbląg, która obchodziła 70-lecie istnienia, oraz Tramwaje Elbląskie, które w minionym roku świętowały swoje 120-lecie.

Ta nagroda to docenienie naszej pracy, którą wykonujemy od dziesięcioleci – powiedział dyrektor spółki Bogdan Kaliński.

00:00 / 00:00

Prezydent docenił również osobę spoza Elbląga. Nagrodę Prezydenta otrzymał Karol Nawrocki z gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej za badania elbląskiej „Solidarności”.

00:00 / 00:00

Prezydent wyróżnił również lekarza Marka Pastuszaka, Urszulę Małek, ks. Stanisława Błaszkowskiego, Elżbietę i Jarosława Ciepłucha, oraz Szkołę Muzyczną. Nagrody przyznawane są od 1991 roku. Do tej pory otrzymało je już ponad ponad 190 laureatów.

(mstan/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, nagroda
Mróz nie straszny elbląskim tramwajom

Mróz nie szkodzi tramwajom w Elblągu. Nie ma technicznych problemów z torowiskami ani z wagonami. Do tej pory, mimo dużego spadku temperatury, nie było awarii ani...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV