Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nagrodzony na olsztyńskim festiwalu WAMA film z europejskim Oscarem!

Kadr z filmu „Jeszcze dzień życia”. Fot. Materiały prasowe

„Jeszcze dzień życia” Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego. 31. gala Akademii odbyła się w miniony weekend w Sevilli.

Dystrybuowana przez NEXT FILM produkcja została wybrana przez członków Europejskiej Akademii Filmowej spośród czterech nominowanych tytułów.

Chciałem oczywiście podziękować Akademii i naszemu dużemu, międzynarodowemu zespołowi – artystom z Polski, Belgii, Hiszpanii, Węgier i Niemiec, to było pięćset osób. Dziękuję wam, jesteście najlepsi! Od naszego protagonisty, Ryszarda Kapuścińskiego, nauczyłem się jednej rzeczy: powinniśmy trzymać się razem, zapomnieć o swojej perspektywie. Powinniśmy przestać patrzeć na świat ze wschodu na zachód lub z zachodu na wschód, a przede wszystkich z północy na południe. Powinniśmy skoncentrować się na ludziach i patrzeniu im prosto w oczy. Trzymajmy się razem, dziękuję!

– mówił ze sceny Damian Nenow.

Zaledwie kilka dni przed ceremonią w Sewilli zostały ogłoszone nominacje do nagród Goya, hiszpańskich Oscarów. „Jeszcze dzień życia” znalazł się w gronie najlepszych filmów animowanych. Film Nenowa i de la Fuente ma już na koncie cztery Nagrody Publiczności (z festiwali w San Sebastian, Bolonii, Olsztynie i El Gouna).  Został również wyróżniony Europejską Nagrodą Animacyjną – Emile za Najlepszy Soundtrack.

W polskiej wersji językowej usłyszymy Marcina Dorocińskiego (jako Ryszarda Kapuścińskiego), Arkadiusza Jakubika, Olgę Bołądź i Tomasza Borkowskiego.

Ł.A/Next Film

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jeszcze dzień życia
Nagrodzony na olsztyńskim festiwalu WAMA film nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej!

Europejska Akademia Filmowa sukcesywnie ogłasza nominacje do swoich corocznych nagród - „Jeszcze dzień życia" w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente ma szansę na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV