DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Najlepsi w ruchu drogowym

Znamy tegorocznych zwycięzców Warmińsko–Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapach powiatowych w Kętrzynie, Giżycku i Nowym Mieście Lubawskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W powiecie kętrzyńskim pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Srokowie, a w kategorii Szkół gimnazjalnych wygrał Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie.

W powiecie nowomiejskim turniej odbywał się w Zespole Szkół w Bielicach. Pierwszy raz w historii turnieju wykorzystano samochód renault master z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wraz z wyposażeniem do działań profilaktyczno-edukacyjnych. Zwyciężyli reprezentanci Gimnazjum w Bratianie i Szkoły Podstawowej w Mrocznie, którzy będą reprezentować powiat nowomiejski 16 i 17 maja w finale wojewódzkim w Węgorzewie.

W turnieju w Giżycku startowało 12 drużyn. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Giżycku, a w kategorii szkół gimnazjalnych – uczniowie z giżyckiego Gimnazjum nr 1.

Zawodnicy rozwiązywali testy z zakresu przepisów ruchu drogowego. W konkurencjach praktycznych – jeździli rowerem po placu manewrowym i na torze przeszkód. Jedną z konkurencji było też udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. (KWP/kkan/łw)

Więcej w bezpieczeństwo, konkurs
Modlitwa w intencji kierowców

W Kościołach w całej Polsce odprawiane są nabożeństwa z okazji 7 Ogólnopolskiego Dnia Modlitw za Kierowców. W Olsztynie uroczystości odbyły się w bazylice św. Jakuba. Krajowy...