Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsze ekipy ratowników medycznych są już w Olsztynie. Wieczorem rozpoczną się pierwsze konkurencje Mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Fot. W. Chromy

Przez najbliższych kilka dni Olsztyn będzie najbezpieczniejszym miastem w kraju.

Prawie 50 ekip bierze udział w 17. Mistrzostwach Polski. Imprezę, która potrwa do piątku zainaugurowano w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Przed rokiem najlepsza była załoga Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu. Czy ponownie stanie na podium? W mistrzostwach udział biorą najlepsi z najlepszych. To załogi, które wiosną wzięły udział w eliminacjach regionalnych.

– Teraz przed zespołami 3 dni ciężkiej pracy – mówi komandor tegorocznych mistrzostw i zastępca dyrektora wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Olsztynie dr Magdalena Zakrzewska.

Jakie będą musieli wykonać zadania? Tego organizatorzy nie zdradzają. Mówią jedynie, że każdego dnia ekipy mogą spodziewać się nawet kilku wezwań. Pierwsza konkurencja jeszcze dziś wieczorem. W środę ekipy przeniosą się do Olsztynka. W czwartek zmagania zaplanowano w centrum Olsztyna i na plaży miejskiej. Zwieńczeniem mistrzostw będzie parada karetek wszystkich zespołów ratowniczych, która w piątek w samo południe przejedzie ulicami miasta.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Krzysztof Jurołajć z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, która jest organizatorem tegorocznych zmagań mówi, że dla ekip które wezmą udział w zmaganiach oprócz zdrowej rywalizacji będzie to doskonała okazja by się podszkolić.

Zawód ratownika medycznego jest bardzo trudny i potrzebuje odpowiedniego wynagrodzenia. Kwestią tę podczas uroczystej gali otwierającej mistrzostwa poruszył wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.

00:00 / 00:00

Wicewojewoda Sadowski w piątek o sprawie wynagrodzeń ratowników ma rozmawiać z dyrektorem olsztyńskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W połowie października w Lidzbarku Warmińskim ma się odbyć ogólnopolska narada dotycząca polskiego ratownictwa medycznego. Jednym z głównych tematów obrad ma być także wzrost pensji zespołów medycznych.

Nasi reporterzy na bieżąco będą śledzić przebieg mistrzostw. Relacje z wydarzenia w środę od godziny 9 w Bliższych spotkaniach Radia Olsztyn.

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Fot. W.Chromy

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Fot. K. Grabowska

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Fot. K. Grabowska

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Fot. K. Grabowska

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Fot. K. Grabowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratownictwo medyczne, ratownik
Ratownicy medyczni odwieszają protest. Chcą spełnienia podstawowych postulatów

Ratownicy medyczni rozpoczęli protest w ubiegłym roku. Zapowiadają, że zaostrzą go jeśli Ministerstwo Zdrowia nie spełni ich postulatów. Dziś ratownicy z Warmii i Mazur odwiedzili wicewojewodę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV