Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsze zabiegi kosmetyczne nie będą skuteczne, jeżeli skóra nie będzie odżywiona


Połączenie żywienia, kosmetologii i zdrowia – tym zajmuje się nutrikosmetologia prozdrowotna. W Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego odbyła się ogólnopolska konferencja poświęcona tej tematyce.

W konferencji uczestniczyły m.in. studentki kosmetologii. – Szkole zależy na tym, aby miały także wiedzę żywieniową, bo tych dziedzin nie powinno się rozdzielać – mówi dziekan Wydziału Zdrowia Publicznego olsztyńskiej OSW, Małgorzata Kuśmierczyk.

Chcemy, żeby były świadome tego, jaki wpływ ma sposób żywienia na zdrowie skóry. Chcemy, żeby potrafiły potem edukować swoje klientki, że nawet te najlepsze zabiegi kosmetyczne nie będą skuteczne, jeżeli skóra nie będzie odżywiona. Dbanie o siebie od środka jest równie ważne, jak stosowanie zabiegów i substancji aktywnych z zewnątrz.

Na konferencji udało się połączyć aspekty żywieniowy i kosmetologiczny: – To była główna idea, która nam przyświecała i udało nam się to zrealizować. Edukacja zdrowotna, żywieniowa jest ściśle związana z edukacją kosmetologiczną.

Konferencji patronowało medialnie Radio Olsztyn.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywienie, OSW, nutrikosmetologia
Aż 70% Polaków nie je śniadania w domu. Eksperci biją na alarm

Tematem dzisiejszych Bliższych Spotkań była filozofia jedzenia. Według danych 70 % Polaków nie je śniadania w domu, a ok. 60% ma nadwagę - nadal ich kuszą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV