Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepszym z Najlepszych

Finał gali, fot. Krzysztof Pakulnicki

Już po raz dziesiąty marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Laurem ,,Najlepszym z Najlepszych” uhonorował osoby, instytucje i organizacje, których działania, osiągnięcia i aktywność zostały w ubiegłym roku wyjątkowo docenione i dostrzeżone w Polsce i na świecie. Uroczysta Gala, podczas której poznaliśmy laureatów, odbyła się 14 marca w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

W tym roku Laur został przyznany w ośmiu kategoriach: 1. sport, 2. kultura, literatura, muzyka, 3. ochrona zdrowia, 4. działalność społeczna, 5.rozwój społeczno-gospodarczy regionu, 6. ochrona środowiska, rolnictwo, zdrowa żywność, 7. turystyka oraz 8. biznes. Ponadto – z racji jubileuszowej edycji – przewidziane zostały nagrody dodatkowe: Brązowy Laur (dla laureatów wyróżnionych po raz czwarty), Srebrny Laur (dla laureatów wyróżnionych po raz piąty) oraz Złoty Laur (dla laureatów wyróżnionych po raz szósty).

 

KATEGORIA SPORT:

Patryk Karol Chojnowski

Podczas odbywających się w Londynie XIV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich zdobył złoty medal w grze indywidualnej w tenisie stołowym oraz srebrny medal w turnieju drużynowym. Patryk Chojnowski jest reprezentantem Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Ostródzianka, zawodnikiem Superligi Condohotels Morliny Ostróda. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Złoty medalista Mistrzostw Europy w Split oraz trzykrotny zloty medalista Mistrzostw Polski. Jako reprezentant Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J.Rusieckiego na Akademickich Mistrzostwach Europy w Portugalii zdobył dwa złote medale w deblu oraz w drużynie. Trenerami Patryka Chojnowskiego są Tomasz Krzeszewski i Tadeusz Czyczel.

 

Joanna Jędrzejczyk

Zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w Muay Thai w Turcji i złoty medal mistrzostw świata w Rosji. W 2012 roku Joanna Jędrzejczyk wybrana została najlepszą zawodniczką mistrzostw Europy i mistrzostw świata Muay Thai. Reprezentuje Klub Sportowy Arrachion Olsztyn. Ma na swoim koncie wiele wygranych walk z czołowymi światowymi bokserkami min. in. z Lisą Shewe i Lili Kazak. Walczy także w innych formułach jak K-1, a ostatnio w mieszanych sztukach walki. Trenerem Joanny Jędrzejczyk jest Paweł Derlacz.

 

Radosław Typa

Mistrz Europy centralnej w autach przednionapędowych, mistrz Polski w klasie 6, mistrz Polski w Pucharze Fiesty oraz zwycięzca klasyfikacji generalnej Lausitz Cup. Radosław Typa swoją przygodę z rajdami samochodowymi rozpoczął w 2001 roku startując Fiatem 126p w zawodach okręgowych. Konsekwencja, upór i dobre wyniki pozwoliły mu szybko rozpocząć rywalizację w rozgrywkach wyższej rangi, w tym w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Radosław Typa jako pierwszy Polak został nominowany do reprezentowania kraju w prestiżowym konkursie Pirelli Star Driver, organizowanym dla promocji młodych, obiecujących kierowców. Dotychczas zasiadał za kierownicą takich samochodów jak Fiat Seicento, Nissan Micra, Mitsubishi Lancer Evo V, Peugeot 206, Skoda Fabia Kit Car, Citroen C2R2, Mitsubishi Lancer Evo VIII, Mitsubishi Lancer Evo IX. W sezonie 2008 Radek do ostatniego rajdu walczył o tytuł mistrza Polski w markowym pucharze Citroena C2R2 oraz klasie A6. Pech i awaria silnika pozbawiły go tytułu na trzy odcinki specjalne przed zakończeniem sezonu. Sportowe sukcesy, upragnione tytuły i odrobinę więcej szczęścia, kierowcy przyniósł Ford Fiesta i rok 2012.

 

KULTURA, LITERATURA, MUZYKA

Małgorzata Chomicz

Autorka wystaw indywidualnych we Włoszech: Grafika – Stamperia del Tevere w Rzymie, Morsule di luce – w Trydencie, która została objęta patronatem Konsula RP w Mediolanie. Zdobyła I nagrodę podczas II Biennali Di Grafica Contemporanea Premio „Diego Donati” we Włoszech. Jest inicjatorką, organizatorką i koordynatorem projektów międzynarodowych. Wspólnie z prof. Elisabette Diamanti z Rzymu realizuje projekt wykładów i warsztatów książki artystycznej dla studentów UWM. Małgorzata Chomicz zaproszona została jako członek honorowy do Stowarzyszenia Grafików „Stamperia del Tevere” w Rzymie.

 

Barbara Grąziewicz – Chludziński

Założycielka Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, do dziś aktywna zawodowo. Założyła Fundację ,,Dziedzictwo nasze”, której celem jest: ochrona zabytków kultury materialnej i niematerialnej, edukacja kulturalna w zakresie poznawania i utrwalania tożsamości lokalnej i regionalnej, programy badawcze z zakresu Kultury oraz współpraca międzynarodowa i wymiana kulturalna.

Współpracuje z Zarządem Głównym Stowarzyszenia Twórców Ludowych przy organizacji warsztatów dla Ekspertów Organizacji Pozarządowych w sprawie Konwencji UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003 roku. Od kilku lat zajmuje się Polakami z Kazachstanu, którzy osiedlili się za nasza północną granicą w obwodzie kaliningradzkim. Patronuje 14 pracowniom rękodzielniczym propagującym tradycyjne zawody.

 

Szkółka Cymbalistów Wileńskich

Liderem Szkółki jest Wacław Kułakowski. Szkółka została założona w 1989 r. przy ówcześnie działającym Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Ełckiej. W 2012 roku bazując na osiągnięciach, przy wsparciu jej członków i wychowanków rozpoczęto realizację dwóch dużych projektów w dziedzinie zachowania tradycji i dziedzictwa narodowego. Pierwszy projekt p.n. ,,Cymbały wileńskie łącznikiem narodów” realizowany był w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Drugi projekt to grant Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Cymbały łącznikiem pokoleń”. W grudniu 2012 r. cymbaliści z Centrum Kultury Gminy Ełk reprezentowali region na XXXI Spotkaniach Cymbalistów w Rzeszowie.

 

OCHRONA ZDROWIA

Drużyna WOPR Szczytno SRW4K w składzie: Michał Kosiński, Wojciech Kosiński, Jarosław Ćwikliński, Maciej Kaliszewski, Jakub Badysiak

W 2012 r. Drużyna zdobyła I miejsce na 6 Międzynarodowych Zawodach Ratowniczych Grand Prix Moraw w czeskim Brnie w konkurencji SERC (Symulowana Akcja Ratownicza) a także Mistrzostwo Polski w tej samej konkurencji w Drzonkowie.

 

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie

W rankingu szpitali przygotowanym przez dziennik ,,Rzeczpospolita” i Centrum Monitorowania Jakość w Ochronie Zdrowia ,,Bezpieczny szpital” 2012 – zajął I miejsce w kategorii NAJLEPSZY SZPITAL NIEZABIEGOWY W POLSCE. W tegorocznym rankingu oceniane były 254 placówki z całej Polski. Ponadto w konkursie ,,Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” Edycja Ogólnopolska 2012 otrzymał tytuł Lidera w kategorii –Inspirująca Firma. Statuetkę olsztyńskiej placówce wręczono 24 stycznia 2013 r. podczas uroczystej Gali na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Zwyciężył w kategorii specjalistyczny szpital dziecięcy w Polsce w rankingu „Bezpieczny Szpital 2012” opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital od ponad czterdziestu lat jest wiodącą placówką medyczną leczącą dzieci w północno-wschodniej Polsce. Jako jeden z pierwszych w kraju zdobył i utrzymuje do dziś akredytacje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Godne odnotowania jest dodatkowe tegoroczne regionalne osiągnięcie szpitala – Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur – wyróżnienie I stopnia za wielospecjalistyczną opiekę leczniczą nad dziećmi i młodzieżą z wadami części twarzowej czaszki.

 

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Natalia Borkowska

Zdobyła I miejsce w konkursie ,,Ubi Caritas” w kategorii ,,Świadectwo Caritas”. Ubi Caritas jest nagroda Caritas Polska, przyznawana od 2003 r. za szczególne wysiłki i osiągnięcia na polu charytatywnym we współpracy z Caritas Polska. Natalia Borkowska jest młodą wolontariuszką, uczennicą klasy maturalnej liceum w Nidzicy. Działa w Centrum Pielęgniarstwa Stacji Opieki Caritas. Dała się poznać jako osoba wrażliwa na potrzeby ubogich, brała aktywny udział w inicjatywach charytatywnych. Uczestniczyła w akcjach ,,Pola nadziei” i „Hospicjum to też życie”.

 

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych

Projekt ERKON – Indywidualne Ścieżki Zatrudnienia został laureatem prestiżowego konkursu RegioSTAR 2013 organizowanego przez Komisję Europejską w kategorii „Rozwój sprzyjający włączeniu społecznemu”. W uzasadnieniu werdyktu Komisja Europejska wskazała innowacyjne i oryginalne inicjatywy, które jako dobre praktyki mogą służyć za inspiracje dla innych europejskich regionów. Rezultatem projektu jest stworzenie innowacyjnej metody wspomaganego zatrudnienia osób po 45 roku życia bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo. W ramach współpracy ponadnarodowej opracowywany jest model wspomaganego zatrudnienia przy wykorzystaniu doświadczeń fińskich instytucji rynku pracy. Jest to pierwszy projekt w naszym kraju, od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, który został zakwalifikowany przez Komisję Europejską do finału prestiżowego konkursu Regio Stars 2013 Awards i został jego laureatem.

 

ROZWÓJ SPOŁECZNO-GOSPODARCZY REGIONU

Gospodarstwo Ogrodnicze Łęgajny Sp. z o.o.

W tegorocznym międzynarodowym konkursie „Red Dot Design Awards” system identyfikacji wizualnej Gospodarstwa Ogrodniczego Łęgajny uzyskał RED DOT (czerwoną kropkę). W tegorocznym konkursie brano pod uwagę 4600 firm z całego świata. Uzasadnienie nagrody: Wizytówką firmy stało się logo nawiązujące do pieczęci, operujące ilustracyjnym symbolem pomidora i liternictwem przywodzącym na myśl pnącza krzewu. Dwukolorowy logotyp ułatwia identyfikacje nowej marki, a wyeksponowana nazwa i data podkreśla długą tradycję firmy.

 

Gmina Barczewo

W sierpniu 2012 r. Gmina Barczewo podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie otrzymała tytuł Modernizacja Roku 2011 w kategorii rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych. Do konkursu zgłoszono wówczas aż 922 projekty. Do finałowego etapu zakwalifikowano blisko 100 inwestycji. Projekt zrealizowano przy wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013. Całość inwestycji kosztowała ponad 8.3 mln. zł. Prace rewitalizacyjne w Barczewie polegały na odnowieniu kamiennej nawierzchni ulic nawiązującej do dawnego wyglądu barczewskiej starówki. Powstały ciągi piesze, stylowe oświetlenie ulic i inne elementy małej architektury.

 

Gmina Miasto Działdowo

Gmina została laureatem V edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2012” przeprowadzonego przez Polska Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Marszałków Województw, pod patronatem Ministra Gospodarki. Celem inicjatywy jest wyłonienie najlepszych terenów lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych w poszczególnych województwach. Korzyścią dla zwycięskiej gminy jest zwiększenie szans na pozyskanie inwestora zagranicznego, dzięki specjalnej promocji terenu w ramach marketingu inwestycyjnego prowadzonego przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

OCHRONA ŚRODOWISKA, ROLNICTWO, ZDROWA ŻYWNOŚĆ

Marian Wojtkowski

Od 2004 r. dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Elblągu. W 2012 r. na Międzynarodowym Kongresie Ochrony Środowiska jego firma otrzymała po raz kolejny Puchar Recyklingu oraz miano „Mistrza Edukacji Ekologicznej”. Dzięki jego zaangażowaniu Zakład Utylizacji Odpadów należy do najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie. Marian Wojtkowski jest współtwórcą budowanego obecnie systemu zagospodarowania odpadów w rejonie Elbląga, powiatu elbląskiego i braniewskiego. Kierowany przez niego zakład jest wzorem dobrych praktyk i często miejscem krajowych i zagranicznych wizyt studyjnych.

 

Browar Kormoran Sp. z o.o.

W tegorocznym międzynarodowym konkursie piw European Beer Star – Porter Warmiński otrzymał złoty medal w kategorii Baltic – Style Porter, a piwo Orkiszowe z miodem otrzymało medal brązowy w kategorii Speciality Honey Beer. W konkursie „Smaki Warmii i Mazur oraz Powiśla na stołach Europy” produkt Browaru – Porter Warmiński zdobył pierwsze miejsce w kategorii regionalnych napojów alkoholowych.

 

Pracownia Cukiernicza Magdaleny Kroczek

Sorbet „Jabłko Prażone – Antonówka” pracowni cukierniczej Magdaleny Kroczek zdobył medal na III Targach „Smaki Regionu”. Pracownia jest członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle. Dodatkowe tegoroczne osiągniecie to I miejsce i Puchar Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego za „lody śmietankowo-miodowe” w konkursie „Smaki Warmii i Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”.

 

TURYSTYKA

Delphia Yachts – Wojciech Kot, Piotr Kot

Firma ma na swoim koncie wiele wyróżnień na skalę światową. W 2012 roku została nominowana w „European Yacht of The Year 2012/2013” dla jachtu Delphia 31. Certyfikat „Firma Roku 2011” przyznawany przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, Nominacja „Dobry Wzór” Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla Nautiki 1300. Laureat konkursu Polska Jakość 2012, Złoty Certyfikat Rzetelności 2011, Nagroda „Teraz Polska 2011” – za jacht Delphia 47.

 

Hotel „Krasicki”

Zwyciężył w kategorii „Best New Hotel Construction & Design” w konkursie International Best Hotel Awards. Hotel Krasicki działa zaledwie od maja 2011 a już otrzymał wiele prestiżowych nagród i nominacji. Uznany jako Luksusowa Marka Roku 2011, Wydarzenie Roku 2011 w kategorii Inwestycja Roku Hotel, zwyciężył również w V. edycji konkursu „Hotel z Pomysłem 2011” oraz w Plebiscycie Hotel Roku 2012 w kategorii Premiera.

 

Handel Transport Usługi Export – Import, Zajazd pod Piękną Górą Anna Rudziewicz

Laureat I nagrody „Najlepszy Zajazd w Polsce 2012”oraz II nagrody „Ambasador Marki w kategorii Turystyka Gastronomia Hotelarstwo”. W 2011 roku Zajazd otrzymał „Wiktoria w kategorii Turystyka, Hotelarstwo Gastronomia”. Nagroda jest symbolem jakości, rzetelności i wiarygodności w prowadzeniu działalności gospodarczej a także potwierdza wiarygodność finansową firmy. W ciągu 3 lat firma zdobyła wiele wyróżnień w konkursach kulinarnych oraz wybudowane zostały nowe obiekty: kawiarnia na szczycie Pięknej Góry, kręgielnia i park linowy.

 

BIZNES

„Kaczkan” Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan Sp.j.

Zakład został Diamentem Forbesa 2012 w kategorii: przychody od 5 do 50 mln zł. Na liście Diamenty Forbesa znalazły się przedsiębiorstwa, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększyły swoją wartość. W 2012 roku Zakład Produkcji Drzewnej KACZKAN obchodził swój jubileusz 25-lecia istnienia.

 

W-M Glass Bartoszyce Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo powstało w 2000 r. na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po wybudowaniu nowoczesnego zakładu rozpoczęto produkcję w grudniu 2002 r. Z małej rodzinnej firmy powstał nowoczesny zakład produkcyjny, wyposażony w najnowocześniejsze linie technologiczne, z powodzeniem konkuruje z innymi polskimi i zagranicznymi firmami. Na Gali z okazji obchodów 15 lecia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uhonorowany został statuetką „Laur Pierwszeństwa” w kategorii najbardziej dynamiczni przedsiębiorcy strefy.

 

Zakład Produkcyjno-Usługowy „Prawda” Sp. z o.o.

Otrzymał nagrodę główną w XV edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” w 2012 r. Celem programu afiliowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą, jest promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientem, kontrahentem, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną a także z władzą lokalna i państwową. Doświadczenie, jakość, terminowość oraz wykwalifikowana kadra pracownicza to atuty, które przekonały do współpracy z firmą wielu klientów, w tym światowy koncern „Ikea”.

 

W tym roku – zgodnie z regulaminem przyznawania nagrody – przewidziane zostały nagrody dodatkowe, które otrzymują osoby, podmioty zbiorowe, instytucje lub firmy, które na przestrzeni ostatnich lat kilkakrotnie były nagradzane tą nagrodą.

BRĄZOWY LAUR „NAJLEPSZYM Z NAJLEPSZYCH” przeznaczony jest dla czterokrotnych laureatów. Nagrody te otrzymali:

 

Dariusz Idzikowski – taekwondoka ITF, laureat w latach 2003, 2004, 2005, 2009

2003 – najlepszy zawodnik mistrzostw świata w Warszawie i mistrzostw Europy w Rijece. W obu walkach zdobył złoty medal oraz brązowy w technikach specjalnych,

2004 – zdobył złoty medal w walkach indywidualnych + 80 kg podczas mistrzostw Europy seniorów w Tampere (Finlandia),

2005 – zdobył mistrzostwo Europy oraz podczas mistrzostw Polski w taekwondo ITF wywalczył tytuł mistrza Polski w kat. + 80 kg,

2009 – zdobywca srebrnego medalu w walkach indywidualnych, złotego medalu w układach drużynowych, srebrnego w walkach drużynowych oraz brązowego w indywidualnych technikach specjalnych podczas mistrzostw świata w aekwondo ITF w Mar del Plata w Argentynie.

 

Michał Burczyński – bojerowiec, laureat w latach 2003, 2004, 2005, 2010

2003 – w mistrzostwach Europy i świata seniorów zdobył już cztery medale. Ma w swoim dorobku srebro mistrzostw Europy w 2001 roku i brąz w 2002 roku oraz brązowy medal mistrzostw świata w 2002 roku. W 2003 roku po raz drugi z rzędu zdobył mistrzostwo Polski oraz 2 miejsce w mistrzostwach Ameryki Północnej w bojerach,

2004 – zdobył tytuł mistrza Europy podczas mistrzostwach Europy w klasie DN, które się odbyły na lodach jeziora Balaton,

2005 – wywalczył tytuł mistrza Europy w żeglarstwie lodowym w klasie DN, zajął również 7 miejsce podczas mistrzostw świata oraz 4 podczas mistrzostw Polski,

2010 – wielokrotnie stawał na podium mistrzostw świata i Europy. W 2010 roku zdobył między innymi 1. miejsce na mistrzostwach świata w klasie DN oraz 2. miejsce na mistrzostwach Europy w klasie DN.

 

SREBRNY LAUR „NAJLEPSZYM Z NAJLEPSZYCH” przeznaczony jest dla pięciokrotnych laureatów. Nagrodę otrzymali:

 

FORMACJA STANDARDOWA LOTOS – JANTAR – laureat w latach 2003, 2004, 2009, 2010, 2011

2003 – tancerze po raz dziewiąty zdobyli tytuł mistrza Polski, a także zajęli 4 miejsce na mistrzostwach Europy w Mołdawii i 5 na mistrzostwach świata w Stuttgarcie, Formacja prezentowała nowy układ choreograficzny i muzyczny „Chicago”,

2004 – po raz dziesiąty zdobyła tytuł mistrza Polski, w tym okresie występowała ponownie w układzie „Chicago” na mistrzostwach Europy, zajmując 4, a na mistrzostwach świata, 5 miejsce,

2009 – podczas mistrzostw Europy, które odbyły się w Miscolc na Węgrzech w październiku 2009 roku oraz Mistrzostw Świata Formacji Standardowych, które miały miejsce tego samego roku w Ludwigsburgu w Niemczech, tancerze elbląskiej formacji zajęli 4 miejsce. Są również zdobywcami złotego medalu podczas mistrzostw Polski Formacji Standardowych. Po złoto sięgnęli już po raz piętnasty,

2010 – I miejsce na Mistrzostwach Świata Formacji Standardowych w Elblągu. Po jedenastu latach elbląska formacja LOTOS-Jantar ponownie okazała się najlepszą drużyną na świecie. Podczas Mistrzostw Świata Formacji Standardowych elblążanie wytańczyli złoty medal i drugi w swojej historii tytuł mistrzów świata. Formacja LOTOS-Jantar To nie jedyny sukces elbląskich tancerzy. Miesiąc wcześniej, we wrześniu, LOTOS Jantar po raz szesnasty z rzędu sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Zdobyte podwójne mistrzostwo – Polski oraz świata – w ciągu miesiąca to dowód na to, że elblążanie są w wyśmienitej formie sportowej, a poziom artystyczny zespołu kierowanego przez Antoniego Czyżyka i Ariane Schiessler stoi na najwyższym poziomie,

2011 – zdobyli Wicemistrzostwo Świata Formacji Standardowych podczas Mistrzostw, które odbyły się w Niemczech. Zaprezentowali układ „Tribute to Michael Jackson”. Podczas Mistrzostw wystąpiło 19 formacji z 11 krajów, 14 z nich awansowało do półfinału, a 6 tańczyło w finale.

 

Andrzej Matracki – laureat w latach 2004, 2005, 2008, 2009, 2010

2004 – zdobył srebrny medal podczas Fryzjerskich Mistrzostw Świata w Mediolanie,

2005 – zdobył złoty i trzy srebrne medale na mistrzostwach Europy w Moskwie,

2008 – zdobył tytuł Mistrza Świata we fryzjerstwie kreatywnym na Fryzjerskich Mistrzostwach Świata w Chicago. Spółka, której jest właścicielem wraz z bratem Pawłem, otrzymała wyróżnienie w IV edycji Konkursu Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur w kategorii usługi inne,

2009 – we wrześniu w Paryżu odebrał statuetkę Osobowości Roku – najbardziej prestiżową nagrodę w branży fryzjerskiej na świecie. Wielokrotny Mistrz Polski, Europy i Świata,

2010 – drużyna fryzjerska w składzie Andrzej Matracki, Paweł Matracki, Paweł Piotrowski, trener Aleksander Stankiewicz zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata w fryzjerstwie. Taki tytuł został wywalczony po raz pierwszy w historii Polski. Największą indywidualnością mistrzostw był Andrzej Matracki, który zdobył złoty medal za fryzury kreatywne i fryzury klasyczne oraz złoty medal za edukację na świecie. Zdobywca ponad 100 medali na konkursach fryzjerskich.

 

ZŁOTY LAUR „NAJLEPSZYM Z NAJLEPSZYCH” przeznaczony jest dla sześciokrotnych laureatów. Otrzymał go:

ANDRZEJ DOWGIAŁŁO – laureat w latach 2004, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012

2004 – Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie otrzymała dyplom za najlepszy lokal, najlepszą kuchnię, najlepszy wystrój, najlepszy serwis w rankingu Newsweek Polska oraz najwyższe wyróżnienie w kategorii „obiekt z wyjątkowym klimatem” od Wydawnictwa Pascal za niepowtarzalny styl i jedyną w swoim rodzaju jakość usług, w 2004 roku otrzymała również nagrodę pod patronatem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego „Piękniejsza Polska” za tworzenie piękna, którym możemy szczycić się przed światem,

2007 – organizacja World Tour Siatkarzy Plażowych w Starych Jabłonkach, wraz z synem, Tomaszem Dowgiałło stworzyli niezwykłe widowisko sportowe, które co roku do Starych Jabłonek przyciąga ok. 100 osób. Zawody transmitowane są przez popularne stacje telewizyjne i są jedną z najlepszych i najskuteczniejszych form promocji województwa warmińsko-mazurskiego w Europie i na świecie,

2008 – Hotel Zamek Ryn zdobył I miejsce w kategorii „Hotele” w konkursie „Modne Miejsca 2008” oraz statuetkę „Tophotel 2008” w kategorii „Zamki i Pałace” przyznawaną przez firmę NETMEDIA S.A. – właściciela portalu rezerwacyjnego Hotele.pl. Nagrodę ustanowiono w celu uhonorowania wybitnych osiągnięć w hotelarstwie. Wybór nominacji oraz zwycięzców pozostawiono w gestii użytkowników portalu, czyli bezpośrednich klientów hoteli,

2010 – Hotel Zamek Ryn został wybrany najlepszym hotelem w Polsce i otrzymał miano TOPHOTEL 2010. Ponadto po raz trzeci zwyciężył w kategorii TOPHOTEL „Zamki i Pałace”. W kilkuletniej historii nagrody żaden hotel z Warmii i Mazur nie został tak wysoko oceniony. Nagroda dla hotelu ZAMEK RYN stanowi uhonorowanie coraz bardziej obecnej w naszym regionie gałęzi hotelarstwa – w obiektach zabytkowych. To również dowód na stale rosnący komfort wypoczynku, jaki swoim gościom oferuje województwo warmińsko-mazurskie,

2011 – Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim został otwarty 11 maja 2011 roku. W tak krótkim okresie otrzymał trzy prestiżowe nagrody oraz dwie nominacje w konkursach, których rozwiązanie nastąpi w przyszłym roku. Przyznane nagrody to: 1) Luksusowa Marka Roku 2011. Podczas uroczystości nagrodzono luksusowe firmy, najbardziej ekskluzywne towary i usługi, dostępne na polskim rynku. Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim został laureatem w kategorii „Hotel w obiekcie zabytkowym”, 2) Nagroda w Plebiscycie MP Recommended 2011. Organizatorzy wydarzeń firmowych, korzystających z własnych doświadczeń dokonali wyboru najlepszych hoteli konferencyjnych. Ocenie podlegały następujące obszary: współpraca z klientem, stosunek ceny do jakości, standard, wyżywienie, obsługa, 3) International Hotel Awards 2011 in association with Bloomberg television. Nagroda przyznawana jest za jakość pod względem designu, architektury, wnętrz, prezentacji oraz marketingu hotelu,

2012 – Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim zwyciężył w kategorii „Best New Hotel Construction & Design” w konkursie International Best Hotel Awards, wcześniej (w pierwszym etapie) w konkursie European Hotel Awards. Hotel zwyciężył również w V. edycji konkursu „Hotel z Pomysłem 2011” oraz w Plebiscycie Hotel Roku 2012 w kategorii Premiera.

zdjęcia z gali Krzysztofa Pakulnickiego:

Więcej w Slider, laur
Spotkanie posłów PiS z rolnikami

Unijna strategia rozwoju gospodarczego Europa 2020 a szansa rozwoju obszarów wiejskich w Polsce - to główny temat konferencji prasowej przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi...

Zamknij
RadioOlsztynTV