Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najmłodsi uczą się gwary. W Dywitach recytowali wiersze poetów z Warmii i Mazur

 

Fot. M. Lewiński

Gwara to powód do dumy, a nie do wstydu – przekonywali organizatorzy konkursu recytatorskiego w  Dywitach i w  Jonkowie. Dzieci  zmagały się z twórczością rodzimych poetów.

Agnieszka Poniewozik, organizatorka konkursu w Dywitach, podkreśla, że  mamy do czynienia z chętnym identyfikowaniem się z regionem. – Jak mieszkamy na jakimś określonym terenie, to coraz częściej chcemy go znać. Dowiedzieć się czegoś o języku i obyczajach – dodała Poniewozik.

Nauczycielka z Jonkowa Eliza Borowska zaznacza, że takie wydarzenia organizuje się z szacunku dla małej Ojczyzny. – Robimy to dla kultywowania tradycji warmińskiej, spuścizny naszych przodków. Dzieci chętnie angażują się w te projekty – mówiła Borowska.

Poeta warmiński Arkadiusz Łakomiak  cieszył się, że dzieci sięgają po teksty z regionu. – Wierzę, że dzięki poezji w przyszłości staną się po prostu lepszymi ludźmi – dodał Łakomiak.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jonkowo, gwara warmińska, konkurs recytatorski, Duwity
Poetka niezapomniana – Maria Zientara – Malewska

 W Brąswałdzie zorganizowano  kolejny już konkurs recytatorski im. Marii Zientary-Malewskiej. Wzięło w nim udział około 70 młodych recytatorów z Warmii i Mazur. Przy tej okazji postanowiliśmy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV