Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Eustachego, Mariki, Mirelli
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Szpital dziecięcy pokazał super tomograf komputerowy. Pozwala na bezpieczne, bezbolesne i dokładne badania

Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Fot. M. Szczygło

Pompy infuzyjne oraz nowy tomograf to aparatura, która została dziś zaprezentowana w placówce. Przekazanie cennego sprzętu i prezentacja pracowni tomografii to dwa główne punkty Dnia Dobrych Wydarzeń w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Co najważniejsze tomograf dostarcza obrazy o wysokiej rozdzielczości przy odpowiednio dobranych, jak najmniejszych dawkach promieniowania. Dzięki temu sprzęt jest szczególnie bezpieczny dla dzieci. Ponadto aparat został ozdobiony kolorami i postaciami, które mają łagodzić dziecięcy stres przy badaniu.

Urządzenie umożliwia komfortową i bezbolesną diagnostykę w onkologii, traumatologii i szeregu innych, także nieonkologicznych, schorzeń. Za pomocą tomografu można wykonać m.in. badania klatki piersiowej, głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy, czy zatok. Daje ono również możliwość rozszerzenia zaawansowanych badań serca. Tomograf służy przede wszystkim małym pacjentom olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego.

Ponadto kupiono pompy infuzyjne. Środki na ich zakup pozyskano podczas 13 balu charytatywnego, który odbył się w lutym bieżącego roku. Zorganizował go Komitet przyjaciół Szpitala, który zdaniem jednego z członków – Mieczysława Siemińskiego – od lat stara się pomagać potrzebującym.

Autor: P.Karpiszen/M. Szczygło
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital dziecięcy w Olsztynie, uwaga
Porywisty wiatr i silne opady deszczu. Nad regionem przechodzi nawałnica

  Nawałnice dotarły nad Warmię i Mazury. Potężna ulewa przeszła przez Działdowo. Strażacy wypompowują wodę z zalanych piwnic, garaży i posesji. Po godzinie 9. najmocniej grzmiało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV