Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najnowsza powieść Beśki to niemal hollywoodzki kryminał

Krzysztof Beśka

Krzysztof Beśka jest pisarzem dobrze znanym nie tylko czytelnikom z Warmii i Mazur. Pochodzący z Iławy absolwent WSP w Olsztynie mieszka aktualnie w Warszawie.

Jest autorem 14 powieści. Najnowsza – „Cień na piasku”, to nieomal hollywoodzki kryminał, ale z wieloma odniesieniami do naszej codzienności społeczno-polityczno-obyczajowej – powiedział autor.

Krzysztof w swoich książkach odnosi się do naszego regionu, najlepszym przykładem mogą być książki: „Ornat we krwi” , której akcja dzieje się we Fromborku, czy „Fabryka Frajerów” nagrodzona zresztą „Wawrzynem” – Literacką nagrodą Warmii i Mazur.

Niebawem, co pisarz zdradził, ukażą się książki, których akcja będzie się działa na terenie byłych Prus Wschodnich. Dodajmy, że Krzysztof Beśka jest nie tylko bardzo sprawnym i bardzo często wydającym prozaikiem. Jest też autorem słuchowisk radiowych, czy też tekstów piosenek.

Autor: Robert Lesiński
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Było blisko, ale Mistrz Polski dalej niepokonany

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn na wyjeździe urwali punkt Mistrzowi Polski. Przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3 (w setach 25:21, 19:25, 25:20, 17:25, a w tie-breaku 9:15) i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV