Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najpierw pobili i okradli, a na koniec wymusili darowiznę. Trzech mężczyzn czeka w areszcie na proces

Fot. fotolia

Nawet 12 lat więzienia może grozić trzem sprawcom, którzy w kwietniu w miejscowości Kronin w powiecie elbląskim pobili i okradli mężczyznę. Mało tego, wymusili na nim darowiznę samochodu. Podejrzani poczekają na proces w areszcie. Decyzją elbląskiego Sądu Rejonowego zostali zatrzymani na trzy miesiące.

Do przestępstwa doszło miesiąc temu w Kroninie w gminie Pasłęk. Jak uważa prokuratura, trzech napastników wspólnie i w porozumieniu pobiło i okradło mężczyznę. Podejrzani kopali go i bili pięściami, powodując dotkliwe obrażenia. Zabrali mu pieniądze i telefon. Mało tego, grożąc śmiercią zmusili go do podpisania umowy darowizny samochodu. Pobity i okradziony był też zastraszany, m.in. zniszczeniem jego dobytku, jeśli zgłosi sprawę na policję. Mimo gróźb tak się jednak stało. Dochodzenie pod nadzorem prokuratury jeszcze trwa.

Dodajmy – mężczyznom stawiany jest zarzut rozboju, a za taki czyn grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, kradzież, więzienie, zatrzymanie
Od kilku lat był poszukiwany listami gończymi. Niemca zatrzymano na przejściu granicznym w Grzechotkach

Straż graniczna zatrzymała obywatela Niemiec, który od 9 lat był poszukiwany listami gończymi przez sądy w Szczecinie i Drawsku Pomorskim. Mężczyznę skazano go za oszustwo. Rzecznik...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV