Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najpierw wezwał karetkę, a następnie groził śmiercią ratownikom medycznym. Policja zatrzymała agresywnego 24-latka

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. A. Podbielska

Surowa kara może grozić mieszkańcowi niewielkiej miejscowości na terenie gminy Elbląg, który zaatakował wezwanych do niego ratowników medycznych. 

24-latek uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Kiedy jednak zobaczył karetkę wpadł w szał. Trzeba było wezwać na pomoc policję, bo mężczyzna groził ratownikom śmiercią oraz że uszkodzi traktorem ambulans – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej komendy. Ostatecznie uderzył pięścią w drzwi karetki i uszkodził je.

00:00 / 00:00

Po zbadaniu mężczyzny w szpitalu okazało się, że ma on we krwi półtora promila alkoholu. Pijani agresorzy lub pod wpływem dopalaczy zdarzają się coraz częściej – tłumaczy ratownik z elbląskiego pogotowia Robert Ejdrygiewicz, nigdy nie wiadomo jak taki trudny pacjent się zachowa.

00:00 / 00:00

Dodajmy, strata pogotowia oszacowana jest na tysiąc złotych. Niedoszły pacjent odpowie przed sądem za uszkodzenie mienia i groźby. Atak na ratownika jest traktowany jak napaść na funkcjonariusza publicznego.

Sprawcy grozi kara do pięciu lat więzienia.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, karetka, alkohol, agresja, kara, Atak, ratownicy medyczni, Jakub Sawicki
Droga do szkoły będzie bezpieczniejsza. Do pierwszaków z powiatu elbląskiego trafiło prawie 5 tysięcy odblasków

Prawie 5 tysięcy odblasków trafiło za pośrednictwem policjantów z drogówki do pierwszaków z Elbląga i powiatu. To prezent od firmy GE Power, która co roku wspiera...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV