DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro

Najwyższe miejsce Polaków w historii. W Starych Jabłonkach zakończyły się mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej

Polacy na Mistrzostwach Europy w Starych Jabłonkach. Fot. recznaplazowa.pl

7. miejsce męskiej i 12. żeńskiej reprezentacji – to wyniki Polaków na mistrzostwach Europy w plażowej piłce ręcznej w Starych Jabłonkach.

Mistrzostwa zdominowała Dania, która zdobyła złote medale w obu kategoriach. Podium uzupełnili: Węgierki oraz Holenderki, a także Norwegowie i Węgrzy.

Dla Polaków to historyczny sukces – mówi Jarosław Knopik, trener kadry panów i jednocześnie Warmii Energa Olsztyn.

Nasza męska reprezentacja wygrała z Francją – Chcieli zagrać w półfinałach, ale zabrakło parę centymetrów – zaznacza dyrektor turnieju Marek Góralczyk.

00:00 / 00:00

Zawodniczka żeńskiej kadry Iwona Niedźwiedź ma poczucie, że to trochę turniej zmarnowanych szans. Polki w ostatnim meczu przegrały z Turczynkami. Ostatecznie Polki zajęły 12. miejsce.

Wieczorem w Starych Jabłonkach zakończyły się mistrzostwa Starego Kontynentu w plażowej piłce ręcznej.

Sześć dni sportowych zmagań, czołowe drużyny z całej Europy i wyjątkowa atmosfera – podsumowuje współorganizator zawodów Andrzej Dowgiałło.

Dodajmy, że pierwsze mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej odbyły się w 2000 roku we Włoszech.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w Piłka ręczna, Mistrzostwa Europy, plażowa piłka
Dobre występy męskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w plażowej piłce ręcznej

Polki bez awansu do ćwierćfinału. Męska reprezentacja z historycznym sukcesem. W Starych Jabłonkach trwają mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej. Panie przegrały dziś z Chorwatkami 0:2,...