Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najzdolniejsi młodzi muzycy z całej Polski zjadą się do Elbląga

Fot. fotolia.pl

Elbląg po raz kolejny jest gospodarzem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych. 

Przesłuchania młodych instrumentalistów grających na skrzypcach, wiolonczeli, altówce i kontrabasie potrwają do niedzieli. To wielkie, prestiżowe wydarzenie – podkreśla Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, który jest organizatorem konkursu:

00:00 / 00:00

Po raz drugi konkurs ma formułę międzynarodową,  tym razem z uczestnikami z Norwegii, Szwecji, Niemiec i  Ukrainy. Rywalizację młodzieży ocenia znakomite jury. Na przykład w klasie skrzypiec przewodniczącym jest prof. Bartosz Bryła – szef programowy i artystyczny Konkursu im. Henryka Wieniawskiego. Wstęp na przesłuchania jest wolny, co oznacza, że każdy może przyjść i posłuchać najzdolniejszych uczniów szkół muzycznych z całej Polski i zagranicy. Bilety obowiązują tylko na dzisiejszy koncert inauguracyjny, w którym Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą  Szymona Steca będzie towarzyszyć młodej gwieździe:

00:00 / 00:00

Dodajmy, przesłuchania konkursowe są prowadzone w obu salach koncertowych elbląskiej Szkoły Muzycznej a także w sali koncertowej w Ratuszu Staromiejskim.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skrzypce, kontrabas, Andrzej Korpacki, Międzynarodowy konkurs instrumentów smyczkowych, wiolonczela
Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych wystąpi w Elblągu

Orkiestra szkolna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu będzie towarzyszyć jednemu z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych. Bogusław Morka wystąpi w sobotę w Sali Koncertowej elbląskiej szkoły....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV