Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Napadał z bronią i kradł auta w Ełku. Zatrzymała go szwedzka policja

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. KWP

Szwedzka policja zatrzymała Polaka poszukiwanego międzynarodowym listem gończym. Mężczyznę ścigano za serię napadów z bronią i kradzieże samochodów w Ełku w 2015 roku, a także za późniejsze przestępstwa we Włoszech i innych krajach.

W Szwecji przestępca ukrywał się dzięki pomocy swoich kolegów, ale od dłuższego czasu był przez policjantów śledzony. 30-letni Polak został zatrzymany, gdy jechał autostradą niedaleko Sztokholmu. Podczas czynności policyjnych był bardzo agresywny i stawiał czynny opór – mówi gazecie Aftenbladet anonimowy policjant, z wydziału ENFAST. Mężczyzna będzie wkrótce przekazany przedstawicielom polskiej policji.

Do zatrzymania doszło dzięki współpracy polskich i szwedzkich policjantów w ramach sieci ENFAST zajmującej się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców ukrywających się na terenie Europy.

Posłuchaj relacji Przemysława Gołyńskiego.

 

00:00 / 00:00

 

(K.Kantor/A.Socha)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, Szwecja, uwaga
Studenci przejęli władzę w Olsztynie, będą rządzić do niedzieli. Barwna parada oficjalnie rozpoczęła tegoroczne juwenalia

W stolicy Warmii i Mazur rozpoczęły się studenckie juwenalia, czyli popularna w całym kraju Kortowiada. Impreza co roku przyciąga ponad 150 tysięcy ludzi nie tylko z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV