Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nastolatek ukrył narkotyki w puszcze po farbie. Do mefedronu i ekstazy doprowadził pies tropiący

Fot. policja

Prawie kilogram mefedronu i ponad 70 tabletek ekstazy miał 18-letni mieszkaniec Olsztyna.

Narkotyki przechowywał w piwnicy, w puszce po farbie. Jak powiedział sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, w wykryciu narkotyków pomógł policyjny pies.

Ustalenia policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprowadziły do młodego mężczyzny, który mógł posiadać znaczne ilości środków odurzających. Do działań został wykorzystany pies przeszkolony do wykrywania narkotyków. To czuły nos czworonoga doprowadził policjantów do pojemnika po farbie, który znajdował się w piwnicznym korytarzu. W środku znajdował się woreczek strunowy w żółtymi tabletkami i foliowy worek, w którym była żółta zbrylona substancja. Z ustaleń wynika, że zabezpieczony materiał, to prawie kilogram mefedronu oraz 71 tabletek ekstazy.

18-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych za co grozi do 10 lat więzienia. Zastosowano wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

Fot. policja

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w narkotyki, pies tropiący, ekstazy
Amfetamina i marihuana w lodówce i zamrażarce. Mieszkańcowi Pisza grozi 10 lat więzienia

Kryminalni z Pisza zatrzymali 45-latka, który w lodówce trzymał ćwierć kilograma amfetaminy. Mężczyzna już wcześniej był notowany za przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV