Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nastolatka z Nowego Miasta Lubawskiego stanie przed sądem. Odpowie za zabicie dziecka

Prokuratura Okręgowa w Elblągu postawiła akt oskarżenia nieletniej matce, która w marcu 2018 roku przyniosła do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim martwego noworodka w reklamówce.

16-letnia Klaudia B. twierdziła wówczas, że urodziła martwe dziecko w domu. Personel zawiadomił policję, a po przeprowadzeniu sekcji zwłok okazało się, że dziecko po porodzie było żywe. Ustalono, że matka w zaawansowanej ciąży dostawała  poronne środki farmakologiczne i była nakłaniana do usunięcia płodu. Domniemany ojciec dziecka, Karol B. otrzymał zarzuty jeszcze w październiku 2018 roku. Został skazany na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1 rok ograniczenia wolności z obowiązkiem prac społecznych.

Do uzyskania pełnoletności Klaudia B. przebywała w schronisku dla nieletnich. Teraz stanie przed sądem. Jest oskarżona o pozbawienie życia narodzonego dziecka. Badania wykazały, że dziecko urodziło się żywe, a jego śmierć nastąpiła w wyniku urazów. Podejrzana nie przyznaje się do winy. Kobiecie grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, zabójstwo, matka
W reklamówce przyniosła swoje martwe dziecko do szpitala. 18-latka odpowie za zabójstwo

18-latka spod Nowego Miasta Lubawskiego odpowie przed sądem za zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka. Akt oskarżenia w tej sprawie wysłała do sądu okręgowego w Elblągu nowomiejska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV